Fenerbahçe'ye bir sambacı daha

Fenerbahçe, transfere hızlı başladı ve Ankarasporlu Wederson'u renklerine bağladı. Wederson'un transferine karşılık Semih ve bonservis ücreti isteyen başkent ekibinin yöneticileri, Sarı-Lacivertlilerin Semih'i vermek istememeleri nedeniyle doğan anlaşmazlıktan dolayı bu transfer birkaç haftadır askıda bekliyordu.

ANKARA - Fenerbahçe, transfere hızlı başladı ve Ankarasporlu Wederson'u renklerine bağladı. Wederson'un transferine karşılık Semih ve bonservis ücreti isteyen başkent ekibinin yöneticileri, Sarı-Lacivertlilerin Semih'i vermek istememeleri nedeniyle doğan anlaşmazlıktan dolayı bu transfer birkaç haftadır askıda bekliyordu. Önceki gece geç saatlere kadar süren ve dün sabah kesinleşen anlaşmanın ardından Ankaraspor'un Türk vatandaşlığına geçen Brezilyalı sol kanat oyuncusu Wederson için Sarı-Lacivertli ekip Ankaraspor'a 1.5 milyon avro bonservis ücreti ödeyecek. Fenerbahçe ayrıca, Antalyasporlu Ali Bilgin'le de büyük ölçüde anlaştı.
Tello bugün geliyor
Ankaraspor'un İstanbul'a kaptırdığı bir başka isim de kaleci Hakan oldu. Sezon başından itibaren başarılı bir performans gösteren başarılı file bekçisi Hakan Arıkan, Beşiktaş ile anlaştı. Ankaraspor'un sözleşmesi süren Hakan için Beşiktaş'tan kaleci Ramazan'ın yanı sıra 2 milyon avro istediği, Siyah-Beyazlıların da bu teklife sıcak baktığı öğrenildi. Ayrıca Beşiktaş'ın prensip anlaşmasına vardığı Şilili futbolcu Rodrigo Alvaro Tello'nun, bugün İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Sporting Lizbon'da forma giyen 28 yaşındaki Tello, sol kanatta oynuyor.
Zidan Bursa yolunda
Levent Kızıl'ın görevi bırakmasının ardından başkanlık görevine Ali Karasu'nun geldiği Bursaspor'un gündeminde de Muhammed Zidan var. Yönetim kurulu üyesi Ekrem Senal, Mısırlı golcüyle görüşmelere başladıklarını söyledi.
Bu arada Ankaragücü, Lig B takımlarından Şekerspor yetkililerinin ortak çalışma teklifini kabul etmedi. Yapılan açıklamaya göre, Şekerspor'un, Ankaragücü'nün altyapı takımı olarak ligdeki mücadelesini sürdürmesi ve Sergen Yalçın'ın da Sarı-Lacivertlilere verilerek, karşılığında birkaç oyuncunun Yeşil-Beyazlılara alınması teklifi rağbet görmedi. (Spor Servisi)