Fenerbahçe'ye bir şok da Borsa'da!

Fenerbahçe'ye bir şok da Borsa'da!
Fenerbahçe'ye bir şok da Borsa'da!
Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe Futbol A.Ş. hisse senetlerinin fiyatı, futbol takımının dün akşam Şampiyonlar Ligi'nden elenmesinin ardından güne yüzde 4,35 düşüşle başladı.

İSTANBUL - Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda dün akşam Ukrayna'nın Shakhtar Donetsk takımına deplasmanda 3-0 yenilerek, Devler Ligi hayaline erken veda ederken, Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri de güne değer kaybıyla başladı.

Fenerbahçe'den olay suçlama!

Kendi sahasında 0-0 tamamlanan ilk maçın rövanşında Shakhtar Donetsk'e 3-0 kaybeden Fenerbahçe, Avrupa kupalarında yoluna UEFA Avrupa Ligi play-off turunda devam edecek. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden elenmesiyle bu ligde kazanılabilecek önemli miktardaki paradan olduğunu belirten analistler, bu nedenle hisse senetleri üzerinde satış baskısı oluştuğunu kaydediyor. Fenerbahçe güne yüzde 4,35 düşüşle 39,50 liradan başladıktan sonra gelen tepki alımları kayıplarının bir kısmını telafi etti ve şu dakikalarda yüzde 2,66 azalışla 40,20 liradan işlem görüyor.

GALATASARAY HİSSELERİ YÜKSELİŞTE

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne veda etmesinin ardından, direkt gruplara katılma hakkı olan Galatasaray'ın alacağı para yaklaşık 20 milyon Euro'ya yükseldi. Fenerbahçe'nin elenebileceği beklentisi ile dün alıcılı bir seyir izleyen ve günü yüzde 2,99 yükselişle tamamlayan Galatasaray Sportif AŞ hisselerinin fiyatı, bugün güne 1,63 artışla 28,00 liradan başladı. Galatasaray hisselerinin fiyatı şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,18 artışla 27,60 liradan alıcı buluyor.

Borsa İstanbul'da işlem gören diğer spor şirketlerinden Beşiktaş Futbol yatırımları AŞ ve Trabzonspor Sportif AŞ hisselerinin fiyatı ise yatay bir seyir izliyor. (AA)

Aziz Yıldırım yıkıldı!