'Fenerbahçe'ye fazla penaltı veriliyor'

'Fenerbahçe'ye fazla penaltı veriliyor'
'Fenerbahçe'ye fazla penaltı veriliyor'
Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, ligde Fenerbahçe lehine çalınan penaltı düdüklerine dikkati çekerken, "Şampiyon olacağız" dedi.

Sarı-kırmızılı takımın bugün gerçekleştirdiği antrenman sonrası basın toplantısı düzenleyen Cesare Prandelli, Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'ın, "Devre sonunda puan farkını 7-8'e çıkarırız" şeklindeki yorumuna, "Benim son haftalarda gördüğüm Fenerbahçe'ye fazla penaltı verildiği. Futbol olarak şu anda hiçbir takım diğerlerinden önde değil" yanıtını verdi.

Korkulan olmadı: UEFA'dan Galatasaray'a para cezası


İtalyan hocanın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Volkan Demirel'in milli maçı terk edişi ile ilgili konuşmak istemem. Bu konu Fatih Terim ile TFF'yi ilgilendiriyor. Türkiye A Milli Takımı'nın iki maçını da izledim. Herkeste olan sorunlar, Milli Takım'da da var."

"İki forvetle oynamak sorun değil. Orta alan ve beklerin de öne çıkması gerekiyor. Örneğin Bayern Münih forvetsiz gibi oynuyor, ama çoğunluk atağa kalktığı için sorun yaşamıyorlar. Önemli olan çift forvet değil, takım olarak ileride çoğalabilmektir. Son maçta Burak ve Umut ile 4-5 pozisyon bulduk. İkisi de önemli oyuncularımız. Çift forvet oynadığınızda forvet arkası oyuncuların yeri de önemli."

"Trabzonspor maçı zor bir karşılaşma olacak. Bugüne kadar tek maç kaybettiler. Hoca değişikliğine de gittiler. bu çoğunlukla olumlu yansır. Bizim açımızdan zor bir maç."

"Wesley Sneijder ile ilgili çıkan ayrılık haberler doğru değil. Bizim için önemli bir oyuncu. Kendisi hakkında bu haberlerin çıkması normal. Kendisiyle konuştuğumda bunları yalanladı."

"Yeni başkanımızla konuşmaya başladık. En önemli nokta, kadroyu küçültmeyi hedefliyoruz. Kadroyu 20-25 arasına indirmeyi planlıyoruz. Devre arasında kadroyu daraltmaya çalışacağız."

Dzemaili'den kötü haber


"Bir fikri sunarken hem kendiniz, hem başkalarını inandırmanız gerekiyor. Ben inanıyorum ki şampiyon olacağız. Futbolcu, yönetim ve taraftar olarak da kenetlendiğimizi hissediyorum. Biz bir aileyiz ve şampiyon olacağız. Başkan Ünal Aysal en başta şartları söylemişti ve UEFA kriterlerine uymamız gerektiğini, yüksek transfer bütçesini olmadığını biliyordum. Bu samimiyet karşısında Galatasaray'da olmaya karar verdim. Tüm Avrupa'daki takımlarda da kadro istikrarı göremezsiniz. Çünkü şartlar ve koşullar sizi değişikliklere itebilir. Kendimi burada iyi hissediyorum. Henüz gönderilecek oyuncularla ilgili bir liste yapmadım. Ben gelmeden önce gönderilmesine karar verilmiş oyuncular vardı."

"Son haftalara baktığınızda Fenerbahçe'ye fazla penaltı verildi. Ben bunu görüyorum. Önemli olan sezon sonunda puan olarak önde olmak.

"Baktığınızda takımlar 3-4 ayda doğmaz. Her maç sonrasında geliştiğimizi görüyorum. Fiorentina döneminde Avrupa'nın en iyi savunma oyuncuları ile oynuyorduk. Yavaş yavaş gelişiyoruz, daha iyi olacağız. Sabri Sarıoğlu'nun iyi bir transfer olduğunu düşünüyorum." Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Hamit ve Melo imzalıyor!