Fenerbahçe'ye ilginç ortaklık teklifi

Fenerbahçe'ye ilginç ortaklık teklifi
Fenerbahçe'ye ilginç ortaklık teklifi
Süper Lig'in gol kralı Fernandao'yu Fenerbahçe'ye satan Brezilya kulübü Atletico Paranaense, altyapı sistemine ortak arıyor. Oyuncu antrenör değişimi, ortak kamp yapmak gibi uygulamalar için Avrupa'dan ve Türkiye'den takım bakıyor. İlk teklif ise sarı-lacivertli kulübe olacak.

Atletico Paranaense’nin önemli bir yapılanması var. Öncelikle Fernandao örneklerini çoğaltmak istiyorlar. Türkiye ’nin yanı sıra Avrupa’dan birçok takıma kiralık oyuncu vermek, karşılığında yine alt yapıdan kiralık oyuncu almayı hedefliyorlar. Hatta belirlenen isimler var. Yardımcı hocaların da karşılıklı değiştirilip staj görmeleri planlanıyor.

Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre; Brezikya kulübü, altyapı projesi için öncelikle Fenerbahçe ile görüşülecek. Fernandao transferinde gelişen ilişkiler kullanılacak. Paranaense, Fenerbahçe’ye ocak ayında birlikte kamp yapmayı da teklif edecekler.

SCOTT PIRI DE ORADA

Paranaense’ye dair bir diğer ilginç konu da Scott Piri... Bu tanıdık isim, şimdi Brezilya’da. ABD’li çalıştırıcı, Fernandao gibi yetenekli oyuncuları küçük yaşta bulup, kaliteli altyapı sistemi içinde yetiştiren ve dünyaya pazarlayan Atletico Paranaense’de görev yapıyor. Kulüp Başkanı Petraglia, Piri’ye güveniyor.

Performans uzmanı Scott Piri, Fatih Terim’in yıllarca en önemli silahlarından birisi olmuştu. 2008 Avrupa Şampiyonası için Türkiye’yi hazırlamıştı. Terim, 2011-2012 Galatasaray ’ın başına geçtikten sonra Galatasaray’a gelmiş ve futbolcuları yaşlarına, mevkilerine, kas yapılarına göre özel çalıştırmıştı. Terim gidince işine son verilmişti.

MAAŞ FARKI NEDENİYLE BURSASPOR'U REDDETTİ

Fernandao için 5 milyon Euro'luk satın alma opsiyonu olan Bursaspor, verdiği rakam daha düşük olsa da Paranaense’ye resmi teklif yaptı. Ancak futbolcu, yıllık ücreti daha yüksek öneren Fenerbahçe’yi seçti. Kanarya 3.5 milyon Euro bonservis ve yıllık yaklaşık 1.7 milyon Euro'luk ücretle işi bitirdi.