Fenerbahçe'ye Robben müjdesi!

Fenerbahçe'ye Robben müjdesi!
Fenerbahçe'ye Robben müjdesi!
Bayern Münih, Fenerbahçe'ye transfe olmasına izin vermediği Arjen Robben için karar değiştirdi. Hollandalı yıldızın, gelecek sezon kadroda tutulmayacağı, Ribery'nin de gönderilecekler listesinde yer alacağı iddia edildi.

Fenerbahçe , Bayern Münih’in yıldızı Arjen Robben’i kadrosuna katmak için girişimlerde bulunmuştu. Sarı-lacivertli yönetici İlhan Ekşioğlu “Robben’i transfer etmek için tüm fedakarlığı yaptık. Maalesef kulübü izin vermedi” diyerek, Alman kulübünün bu transfere onay vermediğini açıklamıştı. Ancak Bayern Münih’in, 31 yaşındaki oyuncu ile ilgili kararını değiştirdiği öğrenildi.

Van Persie: İlk defa kontrol bizde değil

Bugün 'de yer alan habere göre; yıldız orta sahanın geçen sezon uzun süreli sakatlık geçirmesi, son olarak Hollanda Milli Takımı'nın İzlanda’yla ile yaptığı maçta sakatlanarak en az 3 hafta sahalardan uzak kalması Bayern’in Robben ilgili planlarını değiştirmesine neden oldu.

Alman kulübü, 2017 yılında sözleşmesi bitecek Robben’i sezon sonu satıp para kazanmayı hedefliyor. Bayern Münih yetkilileri, 32 yaşındaki yıldızın yanı sıra Frank Ribery'nin yerine de alternatif arıyor. Fransız oyuncunun sözleşmesi 2017 yılında bitiyor. Sezon sonu satış listesine koyulacak Ribery için Alman kulübü Fenerbahçe ya da Türkiye ’den gelecek tüm tekliflere açık.

Bayern Münih’e çok yakın bir isim olan futbol yöneticisi Yaşar Çalışır, "Yaptığım tüm görüşmelerde Robben’in önümüzdeki yaz dönemi içerisinde Bayern’den ayrılacağını öğrendim. Ya Fenerbahçe olabilir ya Galatasaray… Çok büyük olasılıkla önümüzdeki sezon, Robben’i Türkiye’de göreceğiz" diyerek, çarpıcı bir iddiada bulundu.

Fenerbahçe'den Sneijder iddiasına yanıt