Fenerbahçe'ye saldırı görüntülerini Facebook'tan paylaşmış!

Fenerbahçe'ye saldırı görüntülerini Facebook'tan paylaşmış!
Fenerbahçe'ye saldırı görüntülerini Facebook'tan paylaşmış!
Silahlı saldırıya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan zanlılardan Emre A, olay sonrası çektiği görüntüleri Facebook hesabından paylaşarak, "Fenerbahçe otobüsüne ateş açıldı. Sürmene girişinde yol trafiğe kapalı" yazdı ve yer bildiriminde bulundu.

Çektiği videonun altına yazılan yorumları da yanıtlayan Emre A, şoför Ufuk Kıran’ın yaralanmasına üzüldüğünü belirten yorumlar yaptı. Kıran’ın yaralanmasına ilişkin, "Hak etmemişti şoför. Günahı olmayan cezayı çekti" şeklinde yorum yapan Emre A’ya bazı arkadaşlarının saldırıya tepki gösteren görüşlerini burada paylaştıkları görüldü.

TFF tam 55 maçı unuttu!

ZANLILAR KUZEN ÇIKTI

Silahlı saldırıda gözaltına alınan şüphelilerden Nihat S.’nin ağabeyi Nevzat S, yakınlarıyla Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü 'ne geldi. Burada gazetecilere açıklama yapan Nevzat S, kardeşinin minibüsçülük yaptığını anlatarak, şunları söyledi:
"Kardeşim minibüsçülük yapar. Teyzeminoğlu Emre A. da otobüsçülük yapar. Her gün o güzergahtan gelir giderler. O saatte olay yerinden araba geçmiş. Nedir yani bu? Neymiş bu plaka buradan geçti. Kardeşim oradan saatlerce araba geçiyor. Geliyorlar bunu Sürmene’den birilerine mal etmeye çalışıyorlar. Bu devletin acizliği benim görüşüm. Suçlu insanlar bir yerde gezecek. Suçsuz insanları evinden yurdundan alıp saatlerce sorgulayacaksın. Sorgulama yapabilirsin ama suçlu insanlara yapılır sorgulama. Yazık bu. Bir şey söyleyemiyorum. Her gün o güzergahtan gelir giderler"

İŞVEREN, EMRE A'YI ANLATTI

Şüphelilerden Emre A’nın işvereni İbrahim Yıldız, yaptığı açıklamada, Emre A’nın yanında çalıştığını, Nihat S’yi de tanıdığını söyledi. Emre A’nın suçlu olduğuna inanmadığına ifade eden Yıldız, “Öyle bir çocuk değil, yapacağına ihtimal vermiyorum. Benim muavinim, yanımda çalışan çocuk. Olayın ardından kendisiyle görüştük. Rize’ye gidecekti o gün. Ben Emre’nin yaptığına ihtimal vermiyorum. Ben her türlü kefilim. Çünkü çocuk bir sineği dahi incitmiyor. Yürümekten aciz bir çocuk. Çocuk kavga olsa kaçar. Gider, ben kavga ederim. O ağlar sızlar. Kullanılmış olma ihtimalini Allah bilir” diye konuştu.

'Rıdvan Dilmen'in bilgisi var, fikri yok'