Fenerbahçe'ye saldırıda 'tüfek' skandalı!

Fenerbahçe'ye saldırıda 'tüfek' skandalı!
Fenerbahçe'ye saldırıda 'tüfek' skandalı!
5 gün sonunda ortada ne silah, ne parmak izi, ne saldırgan var... Fenerbahçe'ye yapılan silahlı saldırıya ilişkin iki gün gözaltında tutulan 2 kişi, 'somut delillere dayalı kuvvetli suç şüphesi bulunmadığı' gerekçesiyle serbest bırakıldı. Serbest bırakılan kişilerin avukatı Turan Çelik, tüfekte müvekkilerine ait parmak izi olmadığını belirtirken, ele geçirilen silahın da olayda kullanılan silah olmadığını söyledi.

Çaykur Rizespor- Fenerbahçe maçının ardından sarı-lacivertli kafileyi taşıyan otobüs, Trabzon’un Sürmene ilçesi girişinde silahlı saldırıya uğramıştı. Şok saldırıya ilişkin başlatılan çalışmalar doğrultusunda pazar günü olay yerine yaklaşık 200 metre mesafedeki dere yatağında otomatik bir av tüfeği bulunduğu açıklanmıştı.   

Silahlı saldırıda parmak izi tutmadı!

Saldırı ile ilgili 2 gün gözaltında sorgulandıktan sonra dün akşam tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan şüpheliler N.S ile E.A’nın avukatı Turan Çelik, "Müvekkillerimle ilgili sabit bir delil yok. Sadece Facebook’ta paylaştığı bir takım yazılardan dolayı soruşturma yapılmış. Yeterli delil görülmediği için de mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar. Parmak izi diye bir şey de yok. Zaten ele geçirilen silah olayda kullanılan silah değil. Olayda kullanılan vasıflarda olan bir silah olduğu tespit edilememiş" dedi.

VALİ ÖZ NE DEMİŞTİ? SANIK YAKINLARI NE DİYOR?

7 Nisan'da gözaltına alınan 2 kişi hakkında basın mensuplarına açıklama yapan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, yaptıkları çalışmalar neticesinde 2 kişi üzerinde yoğunlaştıklarını, belirtmiş ve şöyle devam etmişti: "Bu iki kişiden birisinin otobüsle beraber konvoyla Rize'den intikal eden, bir kişinin de silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişi olduğu yönünde bulgular vardı ve bu iki kişiyi sabah erken saatlerde aldık. Deliller, bulgular, olay yerindeki araç, plaka ve diğer ibareler bu iki kişiyi doğruluyor."

Fenerbahçe'nin saldırıya uğradığı arazi satılık!

"ELLERİNDE NE VAR?"

Aljazeera'ye konuşan 2 kişinin yakınlarından Dursun S, kanıt olarak gösterilen telefon görüşmelerinin aynı işi yapan 2 akrabanın konuşmalarından ibaret olduğunu söylemiş ve Vali'yi çocuklarını delil yokken suçlamakla itham etmişti: “Ellerinde ne delil var? Nihat, Trabzon ile Sürmene arasında dolmuşçuluk yapıyor. Hat kiralamış, üç çocuğunun nafakasının peşinde. Olay akşamı, teyze uşağı Emre Rize’den geliyor. O da otobüsçülük yapıyor zaten. Nihat, Emre’yi telefonla arıyor buluşmak için. İki kuzenin buluşmasından daha doğal ne olabilir? Sürmene girişinde olayı gören Emre durup fotoğraf çekiyor. Yeğenlerimin bu olayla ilgisi bundan ibaret. Ne parmak izi var, ne başka bir şey.

"ÇİFT KIRMA UYDURUK BİR TÜFEK BULMUŞLAR"

Köprü dibinde bir tane çift kırma uyduruk tüfek bulmuşlar. Ne olmuş, kim atmış onu oraya belli değil. Sayın Vali, çocuklarımızı daha ortada net bir şey yokken basının önünde suçlu ilan etti. Şimdi bu çocuklar serbest kalırsa ne söyleyecek çok merak ediyorum.” Hasan DEMİR (CİHAN)

'Cumhurbaşkanı iki kez aradı, Fatih Terim aramadı'