Fenerbahçe'ye Senegalli golcü

Fenerbahçe'ye Senegalli golcü
Fenerbahçe'ye Senegalli golcü
Sarı-lacivertli yönetim, Mayıs ayında serbest kalacak Senegalli forvet Dame N'Doye'yi sezon sonu bedelsiz transfer etmeyi planlıyor.

Fenerbahçe , 2 Şubat tarihinde sona erecek ara transfer dönemiyle ilgili çalışmalarını sürdürürken, asıl planını sezon sonu için yapıyor. Gelecek yıl için düşünülen isimlerden biri de Dame N’Doye.

Fenerbahçe'de Sow belirsizliği


Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre; Lokomotiv Moskova’da forma giyen Senegalli golcü, Emmanuel Emenike’yi isteyen Rus ekibi tarafından takas olarak Fenerbahçe’ye önerilmişti. Ancak Nijeryalı golcüsünü 15 milyon Euro'nun altında vermeyi düşünmeyen Fenerbahçe, N’Doye ile ilgilenmesine rağmen Lokomotiv’in önerisini geri çevirmişti. Bunun altındaki temel neden ise N’Doye’nin sezon sonu serbest kalacak olması. Yani Kanarya Mayıs ayını beklerse Senegalli’yi bedelsiz transfer etme şansına sahip.

MUSA SOW FAKTÖRÜ

Fenerbahçe’nin bir diğer kozu da N’Doye’nin, Musa Sow ve Demba Ba gibi Müslüman olması nedeniyle Türkiye 'ye sıcak bakması. Buna ek olarak Sow da milli takımdan yakın arkadaş olduğu N’Doye’nin Fenerbahçe’ye gelmesini çok istiyor. Tüm bu etmenleri hesaplayan yönetim, N’Doye’nin Lokomotiv’le sözleşme uzatma ihtimalini zayıf görüyor.

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA

Fenerbahçe’nin yakından ilgilendiği N’Doye’nin menajeri Doğan Ercan, oyuncusunun Lokomotiv’den gelen ilk sözleşme uzatma teklifini geri çevirdiğini belirterek, "N'Doye için Türkiye sezon sonu için ciddi bir seçenek" diye konuştu.

Fenerbahçe maçının saati değişti