Fenerbahçe'yi bekleyen tehlike!

Fenerbahçe'yi bekleyen tehlike!
Fenerbahçe'yi bekleyen tehlike!
Sarı-lacivertli ekip, 21 Kasım Cumartesi günü Mersin İdmanyurdu, 26 Kasım Perşembe günü ise Molde deplasmanına çıkacak. İki şehir arasındaki 20 derecelik sıcaklık farkı, Fenerbahçeli futbolcuları fazlasıyla zorlayacak.

Fenerbahçe, milli maç arasının ardından Cumartesi günü Süper Lig'de Mersin İdmanyurdu ile deplasmanda karşılaşacak. Maç oynanacağı sırada şehirde hava sıcaklığının 20 derece olması bekleniyor. Fenerbahçe, bu karşılaşmadan sonra ise 26 Kasım Perşembe günü Molde’ye konuk olacak.

Fanatik'in haberine göre; Molde karşılaşması 0 derece sıcaklıkta oynanacak. 4 gün arayla 20 derece sıcaklık farkıyla iki maça çıkacak olan Fenerbahçe’de teknik direktör Vito Pereira, bu durumun oyuncular üzerinde yaratacağı olumsuz etki nedeniyle endişeli. Portekizli hoca, bu etkinin en aza indirilmesi için sağlık heyetiyle koordineli bir çalışma gerçekleştirecek. Sarı-lacivertli oyuncuların, sıcaklık değişimine alışması için Molde yolculuğunun 1 gün erken olarak, Salı günü gerçekleştirilebileceği öğrenildi.

MOTİVASYON KORKUSU

Pereira’yı düşündüren bir diğer konu ise milli maçlar... Portekizli teknik adam, milli araların takıma olumsuz yansıdığına dikkati çekerek, “Gönderdiğimiz oyuncuların sakatlanma riski beni her zaman korkutmuştur. Aynı zamanda oyuncularım başka hedefe de kilitlendikleri için döndüklerinde konsantrasyonları bozuluyor. Bu durum da ertesi hafta oynanacak maçlarda motivasyon sorunu olarak etkisini gösteriyor” diye konuştu.