'Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu'

'Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu'
'Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu'
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, Divan Kurulu'nun Ocak Ayı Olağan Toplantısı sırasında, tartışma yaratacak bir iddiada bulundu.

İSTANBUL - Ali Sami Yen Spor Kompleksi çok amaçlı toplantı salonunda yapılan toplantıda, Divan Kurulu üyesi Oral Yılmaz, Galatasaray 'ın hep ilkleri yaptığını, hatta federasyonları bile sarı-kırmızılıların kurduğunu söyledi. Bu sırada araya giren Başkan Duygun Yarsuvat, " Fenerbahçe 'yi de" diye seslendi. Bu sözlere Oral Yılmaz'ın bir anlam verememesi üzerine, Yarsuvat "Fenerbahçe'yi de Galatasaraylılar kurdu" diye ikinci kez seslendi.

'Hülya Avşar yapabilir, Abdürrahim Albayrak yapamaz'


Divan Kurulu'nda konuşan üyelerden Rasim Zaimoğlu ise "25 milyon Galatasaraylının isteklerini dile getirmek için söz aldım. Taraftarlarımızın en büyük isteği stat ulaşım sorununun bir an önce halledilmesi. Taraftarlarımız, sadece taraftar olarak kalmak istemiyor, üye olmak istiyor. 25 milyon taraftarı olan bir kulübün 12 bin üyesi olur mu? 10 bin taraftarı üye yapsak her birinden 5 bin TL alsak nakit sorunumuza katkı olur" dedi.

Fenerbahçe'nin 'Hedef 1 milyon üye' projesine vurgu yapan Zimoğlu, "Güçlü olmak zorundayız. Ezeli rakibimiz, '1 milyon üye yapacağım' diyor. Biz de harekete geçmeliyiz. Galatasaray'ın büyümesi üye sayımızın artması ile olacaktır. Liseli lisesiz ayrımı yapmaksızın yeni tüzükte bu tür öneride bulunulmalı" ifadelerini kullandı.

"AK SARAY ZİYARETİ SONRASI BÜTÜN KAPILAR AÇILDI"

Kulübün menfaatlerini korumak için her şeyi yaptıklarını belirten Galatasaray Başkanı, "Benim ne görüşte olduğumu herkes bilir. Ama Galatasaray'ı temsil ediyorum. Galatasaray'ın menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz. Ak Saray'a gidişin ardından Galatasaray'a bütün kapılar açılmaya başladı. Artık belediye ve bakanlıklara ulaşabiliyoruz. Yol yapmak istedik, belediyeye hemen ulaştık. Stadın çatı sorunu vardı. Kimseye ulaşamıyorduk. Daha sonra konuştuk. 'Biz niye kavga ediyoruz?' dedik ve anlaştık. Ak Saray konusuyla ilgili Hayri'nin (Kozak) dediği doğrudur. Bana mesaj geç geldi, telefonum kapalıydı. Siz çoğu şeyin izin alınarak, plânlı yapıldığını zannediyorsunuz. Ama öyle değil. Spontane gelişti. Ben de gitmedim" dedi. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Duygun Yarsuvat'tan camiaya çağrı