'Fenerbahçe'yi gözümüzde büyütmüşüz'

Fenerbahçe'yle oynananacak rövanş maçına çok az bir süre kala Anderlecht sesini 'yükseltmeye' başladı. Belçika takımının teknik direktörü Francky Vercauteren yarın oynanacak maç öncesinde "Fenerbahçe'yi gözümüzde büyütmüşüz" dedi.

BRÜKSEL - Fenerbahçe'yle oynananacak rövanş maçına çok az bir süre kala Anderlecht sesini 'yükseltmeye' başladı. Belçika takımının teknik direktörü Francky Vercauteren yarın oynanacak maç öncesinde "Fenerbahçe'yi gözümüzde büyütmüşüz" dedi. Belçikalı çalıştırıcı, ligdeki FC Brüssels maçının Fenerbahçe karşılaşması öncesinde iyi bir hazırlık olduğunu belirterek, "Çok sert geçen maçta oyuncularımın hem pozisyona hem de gole aç olduklarını gördüm, ancak Fenerbahçe maçı çok zor olacak. İlk maç için İstanbul'a gidişimizde biraz stresli ve korkulu gittik. Sanıyorum Fenerbahçe'yi gözümüzde biraz büyütmüşüz. Fenerbahçe burada tamamen değişik bir Anderlecht ile karşılaşacak" diye konuştu.
Kulüp menajeri Herman Van Holsbeek önemli bir karşılaşmaya çıkacaklarını ifade ederek şöyle konuştu: "Şampiyonlar Ligi'ne katılmak bir kulübün maddi durumunun bir anda yükselmesi demektir. Tur atlamamız şart, bu nedenle kulüp olarak stresli günler yaşıyoruz. Bizim burada gol yemememiz gerekiyor. Hücuma yönelik futbol oynayacağız ve turu atlamaya çalışacağız." Holsbeek, Serhat Akın'ın sakatlığıyla ilgili de, "Sakatlığı tamamen geçti. Antrenmanlara yeniden başladı, ancak kondisyon açısından takım arkadaşlarına oranla biraz geride kalmış durumda. Fenerbahçe maçında forma giyip giymeyeceği daha sonra belli olacak" dedi.
Öte yandan Belçika ekibinde futbolcuların maça ilişkin görüşleri şöyle:
Ahmed Hassan:
"Bu maç bizim için ölüm kalım savaşı olacak. Benim dışımdakiler
İstanbul'da Fenerbahçe taraftarının önüne çıkınca, paniğe kapıldı. Ben Türkiye'de oynadığım için bu atmosferi iyi biliyordum. O nedenle beni pek ürkütmedi bu atmosfer, fakat diğer arkadaşlarım ilk kez bu atmosferle karşılaştıkları için biraz ürktüler. Ancak maçın ikinci yarısında toparlandık, kendi oyunumuzu oynamaya başladık. İstanbul'da aldığımız 1-0'lık skor kötü bir sonuç değil. Tur atlama şansımız yüksek. Ben de bu maçta Fenerbahçe'ye kesinlikle gol atmak istiyorum."
Daniel Zitka
"Roberto Carlos tüm kalecilerin korkulu rüyası, pozisyona girdiği zaman, şutunu tutmak mümkün değil. Defansımızın ona bu fırsatı vermemesi gerekiyor. Şayet gol yersek, işimiz çok zorlaşacak. O zaman üç gol atmamız gerekecek. Bu da bizim tur işimizi zora sokar. Bizim, Türkiye'de oynadığımız futboldan daha kaliteli futbol oynamamız lazım. Ben Kezman'dan korkmuyorum. Çok tehlikeli bir golcü değil. Kezman'ın tek güçlü tarafı topun derin oynandığı anda topa iyi koşuyor ve pozisyona girmesi halinde tehlike yaratıyor.
Lucas Biglia
İstanbul'daki maçın ikinci yarısı gibi oynamamız halinde turu geçeriz. Fenerbahçe burada tamamen farklı bir Anderlecht görecek. Ben rakibimizden korkmuyorum. Eğer savunmaya çekilirlerse, işlerinin zor olacağını şimdiden söyleyebilirim. Çünkü biz burada bol gol pozisyonuna gireceğiz; ki bunlardan çoğunu da değerlendirebilecek güç ve kadroya sahibiz." (Spor Servisi)