Fenerbahçe'yi isyan ettiren karar

Fenerbahçe'yi isyan ettiren karar
Fenerbahçe'yi isyan ettiren karar
Sarı-lacivertli ekibe 12 saniyelik kötü tezahürat nedeniyle PFDK tarafından verilen bir maç seyircisiz oynama cezası ortalığı fena karıştırdı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), geçtiğimiz Pazartesi günü oynanan Torku Konyaspor karşılaşmasında Fenerbahçe taraftarlarının çirkin ve kötü tezahüratı ve bu eylemin aynı sezon içinde 5. kez tekrarlanması nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama cezası verdi. Disiplin Kurulu'nun 4'e 2 oy çokluğuyla aldığı bu karar, Tahkim Kurulu'ndan geri dönmezse Fenerbahçe'nin 21. haftada Şükrü Saracoğlu'nda oynayacağı Kasımpaşa karşılaşmasında tribünlerde sadece kadın ve çocuk taraftarlar olacak.

Tahkim'den 'dört büyükler'e ret


FENERBAHÇE TAHKİM'E GİDİYOR

Sabah'ın haberine göre; Disiplin Talimatı'ndaki yeni düzenlemeyle birlikte kötü ve çirkin tezahüratta süre ve yoğunluk sınırı kaldırılmıştı. Sarı-lacivertliler seyircisiz cezasının yanı sıra 150 bin TL de para cezası aldı. Yeni talimat nedeniyle sadece 12 saniye yapılan tezahürat yüzünden bu cezanın verilmesi, akıllarda soru işareti yarattı.

Cezaya büyük tepki gösteren Fenerbahçe Yönetimi, PFDK'nın kararına itiraz etmek için Tahkim Kurulu'na başvuracak.

Caner Erkin sessizliğini bozdu


BU CEZA TAMAMEN İŞGÜZARLIK

Acil olarak toplanan yönetim, konuyla ilgili yarın bir basın toplantısı düzenleyecek. Karara sarı-lacivertli taraftarlar da isyan etti. Taraftarlar, "PFDK'nın verdiği bu ceza anlamsız ve tamamen işgüzarlık" yorumunu yaptı.

Fenerbahçe Kulübü, Torku Konyaspor maçından sonra resmi siteden küfür edilmediği için taraftara teşekkür etmişti. Yeni talimat gereği diğer takımlara da ceza yağdıran PFDK, Galatasaray 'a 100 bin, Trabzon'a ise 80 bin TL para cezası kesti.

Sefa Kalya'ya tahliye