Fenerbahçe'yi şaşırtan teklif!

Fenerbahçe'yi şaşırtan teklif!
Fenerbahçe'yi şaşırtan teklif!
Sporting, Fenerbahçe'de yılda 2.5 milyon Euro kazanan Bruno Alves'e en fazla 1.5 milyon Euro ödüyor. Aradaki farkı sarı-lacivertli kulübün karşılaması isteniyor.

Galatasaray derbisinde Blerim Dzemaili’nin sırtına tekme attığı için gördüğü kırmızı kartla Fenerbahçe ’de istenmeyen adam ilan edilen Bruno Alves’in gönderilmesiyle ilgi süreçte şok gelişmeler yaşanıyor. Sarı-lacivertli kulübün 5.5 milyon Euro bonservis bedeliyle transfer edip, yıllık 2.5 milyon Euro ödediği Portekizli stoperin yıllık maliyeti, taliplerin gözünü korkutuyor. Alves’e ülkesinden Benfica ve Porto’nun yanı sıra Sporting de talip oldu.

Aziz Yıldırım'a şok protesto: Diktatör istifa!


SILVA’NIN İSTEMESİ YETMİYOR

Akşam Gazetesi'nden Şener Türkmenoğlu'nun haberine göre; Sporting Teknik Direktörü Marco Silva, Fenerbahçeli futbolcuyu transfer edebileceklerini açıkladı. Ancak bu transferin önünde önemli bir engel var: Bruno Alves’in aldığı yıllık garanti 2.5 milyon Euro. Portekizli oyuncunun, Sporting’e transfer olabilmesi için 2 yol var. Alves’in 2.5 milyon Euro'luk ücretinde 1 milyon Euro indirime gitmesi. Ama 2 yılda Fenerbahçe’nin 5 milyonu yerine Sporting’in 3 milyonunu kabul etse zararı 2 milyon Euro oluyor.

TAPUSUNA 5.5 MİLYON VERİLMEZ

Alves 2 milyon Euro'luk zararı göze almıyor. Geriye tek çıkar yol kalıyor. Aradaki 1 milyon Euro'luk farkı Fenerbahçe'nin ödemeye devam etmesi. Bruno Alves’in ücret sorunu çözülse de geriye bonservis problemi kalıyor. Sporting’in Bruno Alves’e kaynak oluşturabilmesi için ya Heldon, Mauricio ve Diego Capel’i satması ya da Fenerbahçe’nin 5.5 milyon Euro'luk bonservisinde indirime gitmesi gerekiyor. Her halükarda Fenerbahçe zarar ediyor.

BABASI: 'ALVES FARK YARATIR'

Bruno Alves’in Sporting’e transfer olacağı iddiaları üzerine Portekiz basınından Jornal de Noticias, Fenerbahçeli oyuncunun menajerliğini de yapan babası Washington Alves’e ulaştı. Baba Washington, Bruno Alves’in Sporting’e transfer olacağını ne doğruladı ne de yalanladı. Washington, “Bruno Alves, mükemmel bir profesyonel. Portekiz’de hangi kulübe gelirse gelsin fark yaratıp o takımın gelişmesini sağlar” diye konuştu.

Aziz Yıldırım patladı: Ay-Yıldız'ın şerefini kurtar!