'Fenerbahçe'yi yenersek kulübün önü açılır'

'Fenerbahçe'yi yenersek kulübün önü açılır'
'Fenerbahçe'yi yenersek kulübün önü açılır'
Trabzonspor'da ekonomik sorunlar yaşayan takımı Fenerbahçe maçına konsantre etmeye çalışan teknik sorumlu Sadi Tekelioğlu, "Kadıköy'den galibiyetle dönersek kulübün önü açılır" dedi.

TRABZON - Gençlerbirliği galibiyetinin takımı rahatlattığını belirten teknik direktör Sadi Tekelioğlu, iyi sonuçların devamının geleceğine inandığını vurguladı.

Tcrübeli çalıştırıcı, "Fenerbahçe maçında inşallah iyi bir sonuç elde ederiz. Fenerbahçe de ligdeki diğer takımlar gibi rakibimiz. Ortamı germek istemiyoruz. Fenerbahçe'nin bütün maçlarını zaten televizyondan izledik. Oyuncularımız, hocalarımız rakibi tanıyor. Fenerbahçe maçında tedbirlerimizi alacağız. Oyun kurgumuzu rakibe göre belirleyeceğiz. Bu tür maçlar için 'hocasız da gidilse takım motive olur' sözü vardır. Camianın 6 Aralık'taki kongre arifesinde böyle bir galibiyete ihtiyacı var. Fenerbahçe'yi iyi etüt edeceğiz. Galibiyetle dönersek kulübün önü açılır."

CARDOZO KRİZİ DONDURULDU

Gençlerbirliği karşısında son dakikada gelen golle 3 puan ve moral kazanan Trabzonspor'da gözler Fenerbahçe maçına çevrildi. Hafta sonu İstanbul'a tam kadro gitmesi beklenen bordo-mavili ekipte Bosingwa, Constant ve Medjani'nin takımdan ayrılmasının ardından ekonomik sorunlar için menajerini Trabzon'a çağıran Cardozo'nun, kongre sonuna kadar kalmaya ikna edildiği belirtildi.

Galatasaray'ın ilgilendiği bilinen Paraguaylı golcü ile yapılan görüşmede, kongre nedeniyle kulübün iç durumunun karışık olduğu, ama kongre sonrasında tüm ödemelerin yapılacağı vurgulandı. Cardozo'nun da durumu anlayışla karşıladığını vurguladığı ve verilen söz üzerine şimdilik herhangi bir girişimde bulunmayı düşünmediğini ifade ettiği belirtildi.

TRABZONSPOR KAPANDI

Fenerbahçe maçı için Pazar günü İstanbul'a gidecek olan Trabzonspor'da Sadi Tekelioğlu, bu sabahki antrenmanı basına ve taraftara kapattı. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde çalışmalarını sürdüren bordo mavililerde, önceki gün sakatlığıyla ilgili olarak doktor kontrolünden geçmek üzere Almanya'ya giden Marko Marin de yer aldı. Taktik çalışma gerçekleştiren Karadeniz ekibinde, gol vuruşu çalışmasıyla antrenman tamamlandı.

EKMEKLİ MOTİVASYON

Vakfıkebir IMKB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğretmen ve öğrencileri da takımın sabah antrenmanını ziyaret etti. Teknik sorumlu Sadi Tekelioğlu'na çiçek ve üzerinde "şampiyon" yazan dünyaca ünlü Vakfıkebir ekmeği hediye eden öğrenciler daha sonra futbolcularla fotoğraf çektirdiler. Ömür AVCI (DHA)