'Fenerbahçe'yi yenip şampiyon olacağız'

'Fenerbahçe'yi yenip şampiyon olacağız'
'Fenerbahçe'yi yenip şampiyon olacağız'
Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman: "Fenerbahçe'yi Fenerbahçe'de yenerek şampiyon olacağız" dedi.

Sarı-kırmızılı kulüp, Anadolu yakasının 70 yıllık spor geçmişi olan Taç Spor Kulübü Derneği ile sportif ve sosyal birliği gerçekleştirdi. Ortaklığın tanıtımında Galatasaray yöneticileri çarpıcı açıklamalar yaptı.

Galatasaray'da çare hisse satışı


Mayıs ayında yapılacak kongrede adı başkan adayları arasında geçen Başkan Yardımcısı Dursun Özbek, şimdilik sadece bu yönetimdeki görevlerine odaklandığını belirterek, "Galatasaray'da bir deyim vardır; Görev alınmaz verilir. Seçim zamanı camia içinde uygun görülen arkadaşlar çıkıp aday olacaklardır. Galatasaray camiası içinde müthiş bir insan potansiyeli var. Mutlaka ehil insanlar göreve gelecek. Biz bu kısa dönemde çok uyumlu bir yönetim olduk. Umarım gelecek yönetimler de öyle olur" ifadelerini kullandı.

"Mayıs ayında yapılacak kongrenin ligdeki şampiyonluğun belli olacağı günlere denk gelmesi sorun olur mu?" sorusu üzerine Özbek, "Kongre için belirlenmiş bir tarih. Uygun bir tarih. Şampiyonluk yarışında bir sıkıntı olmaz" yanıtını verdi.

Aynı soruyl ilgili söze giren İkinci Başkan Hamdi Yasaman ise " Fenerbahçe 'yi Fenerbahçe'de yenerek şampiyon olacağız. Seçim tarihinin ne önemi var" sözleriyle, lig yarışı için ezeli rakiplerine göndermede bulundu.

Devletin özellikle amatör sporlar için sadece Galatasaray'a değil, tüm kulüplere yardımcı olması gerektiğini dile getiren Yasaman, "Amatör sporlar için futbol gelirlerinden devlet kesinti yapıyor ve bu kesintiler ciddi rakamlara ulaşıyor. Yüzde 15'i bulan kesintiler var. Devlet bu kesintileri kaldırmalı ve federasyon da buna göre kanun taslağı hazırlanmasında yardımcı olmalı" dedi. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

9 gol yiyen kaleci kadroda yok!