Fenerbahçe'yi yok saydılar!

Fenerbahçe'yi yok saydılar!
Fenerbahçe'yi yok saydılar!
Trabzon'da yayınlanan Taka Gazetesi, 2010-2011 sezonu şampiyonluk kupasının bordo-mavililere verilmemesine tepki göstererek, Fenerbahçe'yi Süper Lig puan cetvelinden çıkardığını açıkladı.

Taka Gazetesi, bugünkü sayısında, "Fener'i puan cetvelinden çıkardık" ve " Türkiye Futbol Federasyonu'nun yapamadığını Taka Gazetesi yapıyor; Madem öyle işte böyle" başlıklarını attı.

Akçay: Rijkaard geldi...


Fenerbahçe 'nin yer almadığı 17 takımlı Süper Lig puan cetvelini de yayınlayan gazete , "2011 yılından itibaren Trabzonspor Kulübü gibi bizler de büyük mücadeleler verdik. Bu mücadelede TFF'nin davasına maruz kaldık ve 200 bin TL'lik dava ile karşılaştık. Ancak yüce Türk adaletine güvendik ve savcının verdiği cezayı, mahkemeye dava açarak kaldırttık" ifadelerini kullandı.

"BİZ DE KENDİ ADALETİMİZİ UYGULUYORUZ"

Gazete, haberin devamında şu görüşlere yer verdi:
"Trabzonspor'un 2010-2011 sezonunda alın teri ile şampiyon olduğunu, Fener'in 5 maçta şike yaptığını, 3 maçta teşvik suçu işlediğini polis, savcı, mahkeme, Yargıtay, UEFA, UEFA Tahkim Kurulu ve CAS onayladı. Sadece bizim Futbol Federasyonu ayak sürttü ve sürtüyor. Bu da yetmezmiş gibi, Aziz Yıldırım ile ilgili verilen ceza, Yargıtay'da onanmasına rağmen hala infaz gerçekleştirilmiyor ve seçimden sonrası bekleniyor. Bütün bunlar Türkiye'de adalet sisteminin kalmadığını, herkesin kendi adaletini uygulaması gerektiğini ortaya koyuyor. Biz de kendi adaletimizi uyguluyoruz. Bugünden itibaren ta ki, Şampiyonluk kupamız verilene kadar puan cetvelinden Fenerbahçe'yi çıkarıyoruz. Bundan böyle Fenerbahçe puan cetvelinde yok sayılacak. Ne zaman ki şampiyonluğumuz verilir, Fener puan cetvelinde yerini alır." Yunus Emre SEL (DHA)

Trabzon'da sakatların son durumu