'Fenerbahçe'yle bütün kupaları kazanacağım'

Fenerbahçe'nin yeni transferi Roberto Carlos gündemin ilk sırasında yer almayı sürdürüyor. Brezilyalı oyuncu, Sarı-Lacivertli kulübü tercih etmesindeki nedenlerden birinin teknik direktör Zico olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin yeni transferi Roberto Carlos gündemin ilk sırasında yer almayı sürdürüyor. Brezilyalı oyuncu, Sarı-Lacivertli kulübü tercih etmesindeki nedenlerden birinin teknik direktör Zico olduğunu söyledi. Madrid'deki evinde FBTV'ye ilk röportajını veren Roberto Carlos, Zico'nun Brezilya futbolu için büyük bir idol olduğunu vurgulayarak, "Fenerbahçe'yi tercih etmemdeki sebeplerden biri de teknik direktör Zico'dur. Zico'yu çok yakından tanıyorum. Zico, Brezilya futbolu için büyük bir idoldür. Onunla pek çok kez bir arada bulundum. Zico ile aynı takımda görev yapmak benim için büyük onur" dedi. Roberto Carlos, takımdaki Brezilyalı futbolcuları tanıdığını, hepsinin çok kaliteli oyuncular olduğunu kaydetti.
Fenerbahçe'den ilk kez iki yıl önce transfer teklifi aldığını ifade eden ünlü futbolcu, o zaman kulübü Real Madrid izin vermediği için bu transferin gerçekleşmediğini anlatırken şunları söyledi: "O dönemde transfer teklifi aldığımda da İstanbul'a gelmeye sıcak bakıyordum, ancak kulübüm Real Madrid beni bırakmak istemedi. O zaman, bana izin verildiği gün tercih edeceğim kulübün Fenerbahçe olacağını açıklamıştım. Bunu o gün benimle görüşmeye gelen Fenerbahçeli yöneticilere de söyledim. Şimdi Real Madrid ile sözleşmem sona erdi ve ben de sözümü yerine getiriyorum."
Avrupa'dan farklı ülkelerden birçok kulüpten transfer teklifi aldığını dile getiren Brezilyalı futbolcu, "Fenerbahçe'ye söz verdiğim için kararımda herhangi bir değişiklik olmadı ve Fenerbahçe'yi tercih ettim. Bana transfer teklif eden kulüpler içinde Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak takımlar da vardı, ancak Fenerbahçe de Şampiyonlar Ligi'nde yer alacak. Bu benim için önemliydi. Türk futbolu her geçen gün büyük bir gelişim gösteriyor. Fenerbahçe de bu gelişimin önderlerinden. Dolayısıyla büyük hedeflerle atılım yapmak isteyen bir kulübe katkıda bulunmak için Fenerbahçe'yi tercih ettim" diye konuştu.
'En büyük Fener'
Roberto Carlos, Fenerbahçe ile sözleşme imzaladığı için çok mutlu olduğunu ifade ederek, "Önümüzdeki yıl Fenerbahçe ile kazanabileceğimiz tüm kupaları kazanmak istiyorum. Türkiye Ligi ve Türkiye Kupası'nda şampiyonluğun yanı sıra Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde de önemli başarılara imza atmak istiyorum. Fenerbahçeli olmaktan çok mutluyum" dedi. Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası'nda çok sayıda maçını izlediğini belirten Brezilyalı yıldız futbolcu, "Dolayısıyla Fenerbahçe'nin ateşli taraftarını yakından biliyorum. Onlarla buluşmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Taraftarımızla önemli başarılara imza atacağımız inanıyorum" şeklinde konuştu. Röportajın sonunda Carlos, Türkçe olarak "Şampiyon Fenerbahçe, en büyük Fenerbahçe" dedi.
Öte yandan Brezilyalı yıldız, menajeri Dino Pasaliç'in getirdiği resmi sözleşmeyi imzalayarak, Fenerbahçe Kulübü'ne resmen imza attı. Madrid'deki evinde menajeri Pasaliç ile birlikte FBTV'nin kamerası önünde resmi sözleşmeyi imzalayan Roberto Carlos, kendisine verilen Fenerbahçe Dergisi'ni inceleyip, futbol takımı ve kulübü anlatan DVD'yi de izledi. (Spor Servisi)