Fener'de 24 Aralık isyanı

Fenerbahçe yönetimi, Futbol Federasyonu'nun tekrar edilecek Çaykur Rizespor maçının 24 Aralık'ta oynanması görüşüne sıcak bakmadığını açıkladı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

ANTALYA/İSTANBUL - Fenerbahçe yönetimi, Futbol Federasyonu'nun tekrar edilecek Çaykur Rizespor maçının 24 Aralık'ta oynanması görüşüne sıcak bakmadığını açıkladı. Yönetimden yapılan açıklamada yılbaşı tatili nedeniyle yabancı oyuncular ile teknik direktör Christoph Daum'un ülkesine gideceğini gerekçe göstererek maçın devre arasında oynanmasını önerdi. Asbaşkan Vedat Olcay 24 Aralık tarihinin kendileri için uygun olmadığını vurgulayarak, "23 Aralık'ta Daum ve yabancı oyuncular yılbaşı tatili için ülkelerine gidecek. Maçı devre arasında ya da ikinci yarı başladıktan sonra oynamak istediğimizi federasyona ilettik. Bu isteğimize olumlu yanıt vereceklerini umuyoruz" diye konuştu.
Daum'un tercihi Antalya
Devre arası kampı İspanya'da yapmayı planlayan Alman çalıştırıcı, Çaykur Rizespor maçının devre arasında oynanacağı ihtimalini göz önünde bulundurarak kampı Belek'de yapmayı kararlaştırdı. Önce Kemer'deki tesisleri gezen Daum, sonra da Belek'e gitti. Belek'de ikinci başkan Nihat Özdemir'in sahibi olduğu Limak Arcadia ve Limra otellerini inceleyen Daum, kros, antrenman ve hazırlık maçları yapılacak alanları tespit etti. Alman çalıştırıcı yaptığı açıklamada, "Burası bizim için çok uygun. Hem tesisleri, hem de iklimi çok güzel. Kampı bu beldede yapacağız" ifadesini kullandı. Bu arada Sarı-Lacivertliler, Denizlispor ile yapacağı maçın hazırlıklarını yapacağı tek antrenmanla sürdürecek. Fenerbahçe'de sakatlığı bulunan Kemal ile orta kulakla ilgili bir rahatsızlığı olan Fatih Akyel'in tedavileri devam ediyor.
Ankaragücü'ne attığı gollerle takımını sırtlayan Van Hooijdonk, Denizli karşısında da gollerine devam edeceğini söyledi. 11 golü bulunan Hooijdonk,
hedefinin gol krallığı olmadığını belirterek, "Önemli olan Fenerbahçe'nin şampiyon olmasıdır" dedi.