Fener'de 'ara rejim' dönemi

Fenerbahçe değirmeni geleneği bozmadı ve bu sezon ikinci çalıştırıcısını da öğüttü. Oğuz Çetin, Saracoğlu'ndaki 0-0'lık Göztepe maçıyla başlayan kariyerine, pazar gecesi Adana deplasmanında son verdi.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe değirmeni geleneği bozmadı ve bu sezon ikinci çalıştırıcısını da öğüttü. Oğuz Çetin, Saracoğlu'ndaki 0-0'lık Göztepe maçıyla başlayan kariyerine, pazar gecesi Adana deplasmanında son verdi. 10 maçlık serüvenin ardından Çetin'in, önceki gece verdiği istifa kararı yönetim kurulu tarafından kabul edilirken futbol takımının başına koordinatör olarak Tamer Güney getirildi.
1936 doğumlu Güney, dün ilk basın toplantısını düzenlerken "Geçiş sürecinde bu sezon sonuna kadar ya da yeni teknik direktör gelinceye dek koordinatör olarak görev yapmaya çalışacağım" diye konuştu. Güney, yeni bir düzen oluşturmaya çalışıldığında birçok sorunla karşılaşılabileceğini belirterek, şöyle devam etti: "Futbol takımında bu daha zordur. Teknik, idari ve ekonomik konular iç içedir. Ben Fenerbahçe Kulübü'nün idari, teknik ve ekonomik yapısını pek öğrenmeden bu konularda bir açıklama yapmak istemiyorum. Sayın Saadettin Saran ve başkanımız Aziz Yıldırım'la da görüştüm. Cuma günü geçiş dönemiyle ilgili bütün projeleri basın toplantısı düzenleyerek açıklayacağım. 1990 yılından beri proje üretiyorum, uygulamaya koyuyorum ve bunlardan dersler çıkarıyorum. Üç yıldır da Fenerbahçe'deyim. Böyle bir kişi projenin geliştirmesi gerekiyorsa, bunu yapacak güçtedir".
Güney, basın mensuplarının, "Takımı çalıştıracak mısınız" sorusuna, "Ben takım çalıştırmayı ilke olarak düşünmüyorum. Bu, gençlerin işi. Ben beynimi ortaya koyacağım" diye yanıt verdi. Maçlarda kulübede oturup oturmayacağı ile ilgili bir soru üzerine de Güney, "Maçlarda kulübede otururum" dedi. Teknik ve idari konularla ilgili diğer sorulara yanıt vermek istemeyen Güney, "Daha bir saattir Samandıra'dayım. Cuma gününe kadar bir plan proje geliştireceğiz ve bunları düzenleyeceğim basın toplantısında açıklayacağım" diyerek sözlerini tamamladı.