Fener'de Daum defteri kapanıyor

Fenerbahçe'nin, gelecek sezon takımı çalıştırması için görüşmeler yaptığı Christoph Daum'un çalıştırdığı Austria Wien kulübü menajeri Peter Svetits, Alman hocanın 2005 yılına dek sözleşmesi olduğunu ve başka bir kulübe vermeyi düşünmediklerini söyledi.
Haber: YALÇIN TÜRK / Arşivi

VİYANA - Fenerbahçe'nin, gelecek sezon takımı çalıştırması için görüşmeler yaptığı Christoph Daum'un çalıştırdığı Austria Wien kulübü menajeri Peter Svetits, Alman hocanın 2005 yılına dek sözleşmesi olduğunu ve başka bir kulübe vermeyi düşünmediklerini söyledi. Takımını bu sezon lig şampiyonu yapan Daum ise, Fenerbahçe'nin yanı sıra Schalke 04 takımından da transfer önerileri aldığını, henüz bir seçim yapmadığını söyleyerek "Sezon sonuna dek burada kalarak lig şampiyonluğunu, kupayla taçlandırmak istiyorum. Ondan sonra başka bir kulübü çalıştırmak için kolları sıvayacağım. Gelecek sezon hangi takımı çalıştıracağım belli değil. Görüşmelerim sürüyor" diye konuştu.
Öte yandan bir internet sitesinin yaptığı 'Yeni hoca kim olmalı?' anketine katılan Sarı-Lacivertli taraftarların yüzde 30'u Adanaspor'un hocası
'Yılmaz Vural' dedi. Vural'ı, Daum ve Aykut Kocaman izledi.
Gidecekler-kalacaklar
Fenerbahçe Teknik Koordinatörü Tamer Güney, takımının son üç maçını kazanarak UEFA Kupası'na katılacağını söyledi. Sezon sonunda takımdan gönderilecek yabancı oyuncular konusuna da değinen Güney şöyle konuştu: Yabancı oyuncular için toptan bir tarife vermeyi düşünmüyorum. Mesela Johnson fevkalade iyi bir performans gösteriyor; sözleşmesi de devam ediyor. Rebrov enteresan bir çizgi içinde. Göndermeye karar verirsin, üç maçta patlama yapar, pişman olursun. Kesin karar için beklemek lazım. Vladimir işini kapat, bana hiç sorma. Sözleşmesi devam eden oyuncuların kalması gerekir. Mirkoviç konusundaki kararı ise yeni hoca vermeli."