Fener'de hedef 100. yıl

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, geleceğin takımını kurmak için uğraştıklarını söyledi.
Haber: MEHMET DEMİRCAN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, geleceğin takımını kurmak için uğraştıklarını söyledi. Alman teknik adam, desteğe ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu: "Geleceği düşünmek zorundayım. Ancak bunu yaparken, herkesin yanınızda olması gerekiyor. Böyle bir ortamı Fenerbahçe'de buldum. Adım adım hedeflere ulaşacağız. Sadece Türkiye'de başarı bu camiaya yetmez. 2007'de Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldırmak istiyoruz. Fenerbahçe için en büyük hediye bu olur."
Yeni bir takım kurduklarını anımsatan Alman çalıştırıcı, "Çok genç ve yetenekli oyuncularımız var. Bunları yabancı oyuncularla destekledik. Kısacası Ortega'ya verilen paranın yarısı ile yeni bir takım kurduk. Bunu yaparken de, fazla para harcamadık. Gitmek isteyeni gönderdik. Çünkü gidenler futbola aç değildi. Ben aç futbolcu istiyorum. Her zaman savaşacak oyunculara ihtiyacım var" diye konuştu.
Daum, Türk futboluna hizmet etmekten dolayı memnun olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Derwall Türkiye'ye geldiğinde toprak sahalarda antrenman yapılırdı. Şimdi Florya, Samandıra ve Ümraniye'deki tesisler Avrupa'da bile yok. Artık Türk futbolcusu daha çabuk düşünüyor. Öğrenmeyi çok istiyor. Fatih Terim ile başlayan büyük çıkış devam ediyor. Bu gelişmenin parçası olmak çok güzel."
Alt yapıya da çok önem verdiğini söyleyen Alman hoca, "Türkiye'de sistematik bir şekilde oyuncu taraması yapılmıyor. Yetenekler kendiliğinden
ortaya çıkıyor. Alt yapı için Futbol Federasyonu ile birlikte çalışıyorum.
Kaleci okulu açmak istiyoruz. Burada amacımız sadece kaleci değil, kaleci antrenörleri yetiştirmek" diyerek sözlerini bitirdi.