Fener'de rota Lussenhoff

Brezilyalı Alex'in transferini askıya alan Fenerbahçe yönetimi,
İspanya'nın Real Mallorca takımında kiralık olarak forma giyen Arjantinli defans oyuncusu Federico Lussenhoff için harekete geçti.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Brezilyalı Alex'in transferini askıya alan Fenerbahçe yönetimi, İspanya'nın Real Mallorca takımında kiralık olarak forma giyen Arjantinli defans oyuncusu Federico Lussenhoff için harekete geçti. Teknik direktör Christoph Daum'dan onay çıkması durumda, yöneticiler bu oyuncuyla görüşmek için İspanya'ya gidecek. Sarı-Lacivertli yönetim transferi gündemde olan İstanbulsporlu Petkov ve Mehmet Yozgatlı'yla ilgilenmediklerini açıkladı. Almanya kampından bu yana denenen Brezilya Rika ile Da Silva'nın gönderilmesini karar verildi. Alman hoca şimdilik bu iki oyuncu düşünmediği ve kiralık olarak başka bir kulübe verileceğini söyledi.
Ortega'ya para lazım
FIFA tarafından futboldan men cezası kaldırılan Arjantinli Ariel Ortega, River Plate takımıyla idmanlara çıkacak. Ortega'nın, 11 Eylül'e kadar River Plate forması giyeceği açıklandı. Bu arada FIFA kararla ilgili gerekçesini dün açıkladı. Fenerbahçe'nin Arjantinli oyuncuyla ilgili yükümlülüklerini yerine getiremediği vurgulanan açıklamada, Ariel Ortega'nın 11 milyon dolarlık cezayı ancak futbol oynayarak ödeyebileceği ve futbolcunun tek gelir kaynağının futbol olduğu belirtildi. FIFA'nın 11 Eylül tarihinde vereceği kesin kararında, Ortega'ya verilen 11 milyon dolarlık cezada da indirim yapması bekleniyor.
Öte yandan yönetim, Trabzonspor maçında taraftarlar arasında yaşanan olaylarla ilgili bugün bir basın toplantısı düzenleyecek. Toplantıda, kulübün Disiplin Kurulu'na sevkedilmesine tepki gösterilmesi bekleniyor. Takımın ana sponsoru Aria firması, futbolculara birer cep telefonu hediye edecek.