Fener'e 1 iyi 1 de kötü haber

Fener'e 1 iyi 1 de kötü haber
Fener'e 1 iyi 1 de kötü haber
Gianni Infantino, "şike davası" sürecinin UEFA için sona erdiğini, ancak Yargıtay'ın kişiler hakkındaki kararlarını inceleyeceklerini söyledi.

UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, Fenerbahçe aleyhindeki “şike davası” sürecinin UEFA için sona erdiğini, ancak Yargıtay’ın şike davasında kişiler hakkında verdiği kararın metnini incelemek durumunda olduklarını bildirdi. Infantino, Kazakistan’ın başkenti Astana’da bugün yapılacak UEFA’nın 38. Olağan Kongresi öncesinde Rixos Otel’de basın toplantısı düzenledi. 

Uefa değil sadece Trabzonspor başkanı

Şike suçu işleyenlere karşı ömür boyu men cezası da dahil daha sıkı tedbirler almayı planladıklarını belirten Infantino, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, “UEFA’nın TFF’ye şike olaylarıyla ilgili yaptırımda bulunacağı”na ilişkin açıklamaları ile ilgili ise “Hacıosmanoğlu’nun UEFA Disiplin Kurulu’nun değil, Trabzonspor başkanı olduğunu” kaydetti.
UEFA Genel Sekreteri Infantino bir soru üzerinde, Ukrayna’daki son gelişmeleri izlediklerini, konunun hassas olduğunu ve futbolla ilgili olmadığını söyledi. “Kırım’daki bazı futbol kulüplerinin gelecek sezon Rusya Ligi’nde mücadele edeceği” yönünde medyada çıkan haberlerle ilgili de Infantino, UEFA’ya bu çerçevede herhangi bir resmi başvurunun yapılmadığını kaydetti. Infantino, gol çizgisi teknolojisiyle ilgili ise sistemin birçok FIFA organizasyonunda denenip güvenilirliğini kanıtladığına dikkati çekerek, bu teknolojiyi kullanmakta tereddüt yaşayan UEFA’ya üye ülkelerden destek beklediğini belirtti.
Infantino, son bir yılda 32 bin maçın binde 7’sinde şike yapıldığından şüphelendiklerini belirtip “Bu yüksek bir oran. Elbette kuşku duyulması, şike yapıldığı anlamına gelmez ama uyarı niteliğindedir” dedi.