Fener'e 'Bakkal' şoku

Fener'e 'Bakkal' şoku
Fener'e 'Bakkal' şoku
Mesut Bakkal'ın çalıştırdığı Karabükspor ilk yarının son maçında Fenerbahçe'yi deplasmanda 3-1 yendi
Haber: EFKAN BUCAK / Arşivi

Sömestr tatili öncesi son sınav, daha sonra karneler alınacak… Süper Lig birincisi olup Şampiyonlar Ligi’ne tam bursla girmek isteyen Şükrü Saracoğlu ahalisi Sivas’la yapılan deneme sınavına oranla dünkü sınava daha bir ilgili, ne de olsa sonra karneler alınacak. Lakin sınıfta ‘Akdeniz, Karadeniz, karneleri isteriz’ tarzında masum tekerlemeler yerine, Halis Özkahya hocaya tepki var. Sezon başında İngiltere’den nakil gelen Meireles’i disipline gönderen ve Portekizlinin okuldan uzaklaştırma almasına neden olan Halis hocaya tepki büyük, böylesini Kel Mahmut bile görmemiştir muhtemelen! Öyle ki halim selim sınıf başkanı Aykut Kocaman bile “Hocalar bize taktı” moduna girmiş durumda. 

Karabük sınıfı son sınavlarda toplanmasına karşın rahat değil. Sonuçta belli bir puan alan sınıfı geçmiyor. Çan sistemi var ve son üçe girmemeleri gerekiyor. Sömestr tatiline orta notlarla girip ikinci yarıda alacakları iyi notlarla Avrupa Ligi’ne burs almanın hesaplarını da yapıyorlar. Onlar da biraz tatsız, sömestrda, aralarında Cernat’ın da olduğu önemli öğrencilerle yollarını ayıracaklar.

Ve Sınav… Hafta içi Sivas’la yapılan etüt ve deneme sınavı Fenerbahçe ’ye yaramamış göründü. Gerçi o gün Sivas daha çok çalışmış ancak Cristian sonradan müdahil olarak Sarı-lacivertiler adına durumu kurtarmıştı. Gelin görün ki dün sorular Cristian’ın da çalışmadığı yerlerden geldi. Karabükspor daha istekli ve atak başladı. 5’te LuaLua kaleci Volkan’ı geçti ancak açısını kaybetti, 13’teyse İlhan karşı karşıya net pozisyonda topu auta attı. Karabük sonuca yakındı ancak bir şeyler eksikti…

Geometride en zor görünen sorular bazen doğru yerden indirilen tek bir çizgiyle hemen çözülebilir. Konu ekip o çizgiyi 38’de bulmayı başardı. İlhan-LuaLua organizasyonunda savunmanın arkasına çok iyi sarkan İlhan Volkan’ı mağlup etti. Karabük doğru formülü bulmuş gibiydi. X yerine LuaLua’yı koyunca en zor soru bile çözüme kavuşuyordu. 41’de Yiğit de bunu yaptı. Sağdan Demokratik Kongolu’ya (Demokratik olan Kongo, LuaLua’nın siyasi tercihini bilemiyoruz) çıkardı, o da güzel bir plaseyle durumu 2-0 yaptı.

İlk yarı Fenerbahçe’nin gole en çok yaklaştığı an Sezer’in 35’te ceza sahası içindeki ıskasıydı. Bunun dışında Sarı-Lacivertliler ceza sahası dışından ‘sallamasyon’ bile yapamayacak bezginlikteydi.

Beslenme saatinin ardından Sarı-Lacivertliler ilk 10 dakika ciddi bir baskı da kursa da hızları çabuk kesildi. Fenerbahçe 60’dan sonra zili beklemeye başlarken Karabükspor ise sınavı geçmeyi garantilemiş, alan dışı sorular çözerek puanını artırma hevesindeydi. 69’da günün yıldızı LuaLua (2008-2009 sezonundaki 1-4’lük Fenarbahçe-Kayserispor maçında üç gol atan Julius Aghahowa’dan bu yana Saracoğlu’ndaki en dominant yabancı konuk oldu kendisi) dar açıdan farkı üçe çıkarırken Fenerbahçe tribünleri önce bu golü alkışladı, Kocaman ve yönetimi istifaya çağırdı, Alex ve Emre Belözoğlu lehine tezahüratta bulundu. Sarı-Lacivertliler atari salonuna gitmeden ‘beşli kombo’yla yere yıkılmıştı. Kuyt’ın 75’teki kafa golü karnedeki kırık notu engelleyemedi.