Fener'e Güney de çare olamıyor

Fenerbahçe'de Oğuz Çetin'in istifasının ardından, teknik koordinatörlük görevine getirilen Tamer Güney dönemi de bir hayli sancılı geçiyor. Güney yönetimdeki takım 4 maçta 1 yenilgi, 3 beraberlik alırken, kalesinde 7 gol gördü, 5 gol attı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de Oğuz Çetin'in istifasının ardından, teknik koordinatörlük görevine getirilen Tamer Güney dönemi de bir hayli sancılı geçiyor. Güney yönetimdeki takım 4 maçta 1 yenilgi, 3 beraberlik alırken, kalesinde 7 gol gördü, 5 gol attı. Gençlerbirliği ile 3-3, Denizli ve Samsun'la 1-1 berabere kalırken, Beşiktaş'a 2-0 yenildi. Tarihinin en başarısız sezonlarından birini yaşayan Sarı-Lacivertliler, üst üste sekiz haftadır kazanamıyor. Fenerbahçe en son 1986-87 sezonunda sekiz maç peşpeşe kazanamamıştı. Almanya İkinci Lig takımlarından Köln, Mustafa Doğan ile 2006 yılına kadar sözleşme imzaladıklarını açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, sözleşmenin Köln'ün birinci lige çıkması durumda geçerli olacağı belirtildi. Köln, şu anda ikinci ligde lider ve gelecek sezon Bundesliga'ya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.
Almanya'dan dönen kaleci Rüştü, hakkında çıkan transfer haberlerinin doğruyu yansıtmadığını ve henüz hiçbir kulübe imza atmadığını belirterek, öncelikle Fenerbahçe'yle görüşeceğini söyledi.
'Arama'dan rapor çıktı
Öte yandan 1907 Fenerbahçe Derneği'nin, kulubün geleceğine ışık tutacak stratejileri belirlemek ve sorunlara bilimsel çözümler bulmak amacıyla düzenlediği 'Arama Konfenransı' sonrası bir açıklama yapan derneğin genel sekreteri Rint Akyüz, toplantıdan çıkan sonucun bir rapor şeklinde birkaç gün içinde camiaya sunulacağını söyledi. Konferansa katılmayan Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kuruluna da bu raporu takdim edeceklerini ifade eden Akyüz, "Bu toplantıyı onlarla birlikte yapmak istedik ancak olmadı. Raporu onlara da sunacağız. Ne kadar uygular ve ne yaparlar bilemiyorum ama konferanstan bir talepleri olursa her zaman yardıma hazırız" dedi.