Fener'i yendi, kriz bitti!

Fener'i yendi, kriz bitti!
Fener'i yendi, kriz bitti!
Şampiyonlar Ligi play-off turu ilk maçında Fenerbahçe'yi 3-0'la geçen Arsenal'da sular duruldu. Taraftarlar şimdi transferi bekliyor.

Arsene Wenger, takımının Fenerbahçe karşısında aldığı 3-0’lık rahat galibiyetle gergin taraftarını rahatlatırken Ada basını da Londra temsilcisinin galibiyetine önemli bir yer ayırırken buluşulan ortak nokta Wenger’in öğrencilerinin eleştirileri susturduğu yönündeydi.
The Guardian “Arsenal, rahat Fenerbahçe galibiyetiyle birçok eleştiriyi susturdu” ifadelerine yer verirken, The Independent da benzer bir ifadeyle “Ateş altındaki Topçular, eleştirilere Şamipyonlar Ligi galibiyetiyle şık bir cevap verdi” dedi. Daily Mail ise “Kriz mi? Ne krizi? Gibbs, Ramsey ve Giroud’dan yaralı askerlere Avrupa pansumanı” başlığını kullandı. Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalmayı büyük ölçüde garantileyen Londra temsilcisinde suların durulması için gelecek hafta içi transfer çalışmalarının olumlu sonlandırılması gerekiyor.

CAS davası bitti

Fenerbahçe’nin Spor Tahkim Mahkemesi’nde (CAS) iki gün boyunca süren duruşması sona erdi. Davanın ardından konuşan Abdullah Kaya, “İki gün boyunca hızlandırılmış bir yargılama yapıldı. UEFA da biz de delillerimizi sunduk. Sonrasında sözlü tanıklar dinlendi. Her iki taraf da olaylarla ilgili sorular soruldu. Biz derdimizi anlattık. Gelen tanıkların çapraz sorgusu yapıldı. Gelmeyenlerden yazılı savunma alındı. Karar onlarda” dedi. CAS, Fenerbançe’yle ilgili kararını 28 Ağustos ’ta açıklayacak.