'Fener'in Real'i yenme olasılığı yüzde 10'

Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada Fenerbahçe Kulübü'nden aldığı izinle Madrid'de bulunan Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos, AS gazetesinde yer alan demecinde, Fenerbahçe'nin Real Madrid'i yenme olasılığını yüzde 10 olarak gösterdi.

MADRİD / BELGRAD - Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada Fenerbahçe Kulübü'nden aldığı izinle Madrid'de bulunan Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos, AS gazetesinde yer alan demecinde, Fenerbahçe'nin Real Madrid'i yenme olasılığını yüzde 10 olarak gösterdi. Şampiyonlar Ligi'nde
üst tura kalmaları halinde olası bir Fenerbahçe-Real Madrid maçı ile ilgili yorumu sorulan Roberto Carlos, "Bizim için çok zor. Olasıklara göre yüzde 80 kaybederiz, yüzde 10 berabere kalırız, yüzde 10 kazanırız" değerlendirmesinde bulundu. Roberto Carlos ile birlikte röportaj veren Real Madrid'in genç sol kanat oyuncusu Marcelo ise Carlos'a karşı oynamak istemediğinden Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe ile karşılaşmak istemediğini belirtti.
Real Madrid'de kendisinden sonra sol kanadı devralan ve "Vârisim" dediği Marcelo Vieria ile restoranda buluşan Roberto Carlos, yerini yine bir Brezilyalı olan Marcelo'nun almasından dolayı memnun olduğunu ifade etti. AS gazetesinin gerçekleştirdiği buluşmada 19 yaşındaki Marcelo ise "Eğer Roberto Madrid'den gitmeseydi asla burada oynayamazdım. O benim idolüm" dedi.
Öte yandan Roberto Carlos, La Liga'da favori olarak Real Madrid'i gösterdi. Barcelona'da çok sayıda yıldız futbolcu olduğunun hatırlatılması üzerine Brezilyalı futbolcu, "Gökte de çok fazla yıldız var! En iyi takım Madrid. Yıldızlar kupa kazandırmaz. Madrid daha fazla rekabetçi ve tüm kupalarda favori" yorumunu yaptı. Real Madrid'de forma giyen Robinho'yu "Dünyanın en iyisi olacak" diye tanımlayan Carlos, Schuster'in öğrencilerinin bu sezon La Liga'yı kazanması halinde, "Sadece bir Real Madrid taraftarı olarak" Madrid'deki kutlamalara gitmek istediğini kaydetti.
'Haftaya dönüyorum'
Bu arada sağ dizindeki sakatlığı nedeniyle 1 Kasım'da Katar'da doktor Popoviç'e atroskopi yaptıran Mateja Kezman, çalışmalarını ülkesi Sırbistan'da sürdürüyor. Fenerbahçe Kulübü'nün internet sitesinde durumuyla ilgili açıklamalarına yer verilen Sırp futbolcu, önümüzdeki hafta başında Türkiye'ye geleceğini ve antrenmanlara başlayacağını ifade ederek, "Uzun süredir beni rahatsız eden sakatlığımdan kurtuldum. Bomba gibi geri dönüyorum" dedi.
Katar'daki ameliyatının ardından ülkesine gittiğini, rehabilitasyon çalışmalarını da burada sürdürdüğünü bildiren Kezman, şunları kaydetti:
"Ameliyattan beş gün sonra hafif tempolu yürüyüşlere başladım. Daha sonra ağırlık ve kas güçlendirici çalışmalar yapmaya başladım. Bir an evvel takımıma dönmek için Sırbistan'da çalışıyorum. Önümüzdeki hafta başında Türkiye'ye geleceğim ve gelir gelmez de antrenmanlara çıkacağım. Doktorların vereceği raporlar doğrultusunda, maç kondisyonunu da kazandıktan sonra, yeniden Fenerbahçe'de görev alacak hale geleceğim.
Uzun süredir beni rahatsız eden sakatlığımdan kurtuldum. Fenerbahçe'ye bomba gibi geri dönüyorum" dedi.
'Bir ilke imza atıyoruz'
Fenerbahçe Kulübü'nün hukuksal ve kurumsal ilişkilerden sorumlu asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde 29 Kasım-1
Aralık tarihlerinde düzenleyecekleri Spor ve Bilim Kongresi'nin bir ilk olduğunu, Sarı-Lacivertli kulübün 100. kuruluş yılının büyüklüğüne uygun bir etkinlik olduğunu ifade etti. Dünyada bir spor kulübünün düzenleyeceği ilk bilimsel kongre olma özelliğini taşıyacak organizasyonla ilgili kulübün internet sitesinde açıklamalar yapan Mosturoğlu, etkinlikte yapılacak sunumların, spor ve bilim alanında kaynak oluşturmanın yanında, daha sonra yapılacak çalışmalara referans niteliğinde olacağını kaydetti.
Katılımcıların her birinin, kendi alanlarında otorite sahibi, son derece saygın ve çalışmaları ile yakından tanınan kişiler olduğunu anlatan Mosturoğlu, "Davet edilen kişilerin Fenerbahçe Spor Kulübü üyesi veya taraftarı olmasından ziyade, kendi uzmanlık alanlarında yapmış oldukları çalışmaları ön planda tutulmuştur. Bu şekilde kongrede yapılacak sunumların ve tebliğlerin Türkiye'nin tamamı için kaynak alınabilecek nitelikte olacağını düşünüyorum" diye konuştu.
UEFA Disiplin Kurulu Sekreteri Veron Mosengo Omba, UEFA İhtilaf Çözüm Dairesi ve Oyuncu Statüleri Komitesi Başkanı Omar Ongaro ve aynı komitenin eski başkanı Gianpaolo Monteneri gibi isimlerin de kongreye katılacağını ifade eden Mosturoğlu, kongrenin özellikle spor hukuku alanında önemli katkıları olacağını belirtti. Spor ve Bilim Kongresi, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek. (Spor Servisi)