Fenersbahçe'den Sadri Şener hakkında ırkçılık şikayeti

Fenersbahçe'den Sadri Şener hakkında ırkçılık şikayeti
Fenersbahçe'den Sadri Şener hakkında ırkçılık şikayeti
Fenerbahçe Kulübü, futbolcusu Meireles hakkında ırkçı açıklamalar yaptığı gerekçesiyle Trabzonspor Başkanı Sadri Şener'i TFF'ye şikayet etti.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Türk Telekom Arena'da oynanan Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde kırmızı kartla oyundan atıldıktan sonra hakeme tükürdüğü ve küfür ettiği iddia edilen Raul Meireles için "Meireles'in saç stiline ve dövmelerine bakınca o hakeme o hareketleri yapması doğal" demişti. Fenerbahçe Kulübü Meireles hakkında ırkçı açıklamalar yaptığı gerekçesiyle Şener'i TFF'ye şikayet etti.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Meireles'in saç stiline ve dövmelerine bakınca o hakeme o hareketleri yapması doğal" sözleri üzerine Fenerbahçe Kulübü harekete geçti.

Fenerbahçe Kulübü Meireles hakkında ırkçı açıklamalar yaptığı gerekçesiyle Şener'i TFF'ye şikayet etti.

Resmi siteden yapılan açıklamada "23.12.2012 tarihli Beyaz Futbol programında, futbolcumuz Raul Meireles’e yönelik ırkçı açıklamalar nedeniyle, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’in PFDK’ya sevk edilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu’na şikayet dilekçesi verilmiştir." ifadeleri yer aldı.(sporaktif)