Ferdinand için karar bu hafta

Avrupa Şampiyonası elemelerinde Türkiye ile yapılan maç öncesi doping numunesini geç verdiği için milli takımdan çıkarılan Rio Ferdinand hakkında İngiltere Futbol Federasyonu, bu hafta karar verecek.

MANCHESTER - Avrupa Şampiyonası elemelerinde Türkiye ile yapılan maç öncesi doping numunesini geç verdiği için milli takımdan çıkarılan Rio Ferdinand hakkında İngiltere Futbol Federasyonu, bu hafta karar verecek. Manchester United'lı oyuncunun doping yaptığının tespit edilmesi halinde 2 yıl ceza alması bekleniyor. Menajer Alex Ferguson karar belli olmadığından fazla bir şey söylemek istemediğini belirterek, "Doping yaptığı tespit edilirse gönderirim" demekle yetindi.
İngiltere'de önceki gün aralarında Premier Ligi futbolcularının da bulunduğu 272'sinden 30 Temmuz-1 Eylül arasında alınan doping örneklerinden ikisinin pozitif çıktığı açıklanmıştı. Bu futbolculardan birinin 'kokain', diğerinin ''ecstasy'' kullandığı bildirildi. İngiltere Futbol Federasyonu Başkanı Gordon Taylor, kurallar gereği bu futbolcuların ismini açıklamayacağını söyledi. (Spor Servisi)