Ferguson: Türk atmosferine alıştık

Ferguson: Türk atmosferine alıştık
Ferguson: Türk atmosferine alıştık
Galatasaray ile bu akşam Şampiyonlar Ligi'nde karşılaşacak olan Manchester United takımının teknik direktörü Alex Ferguson, 1993 yılı kendileri için oldukça korkunç olsa da Türk atmosferine alıştıklarını söyledi

Londra Daily Mail gazetesi, 'Cehennem mi? Canınızı sıkmayın! Ferguson ManU'nun Türk atmosferine alıştığı konusunda ısrarlı' başlığını kullandığı haberinde, yüzlerce Galatasaraylının Manchester United'ın Atatürk Havaalanı'na varışında meşhur 'Cehenneme Hoşgeldiniz' sahnesini canlandırmaya çalıştırdıklarını yazdı.

'BİZİM İÇİN SORUN DEĞİL'
Gazete haberinde teknik direktör Ferguson'un '1993 yılı bizim için inanılmazdı ve oldukça dehşet vericiydi ama buraya birkaç kere geldik ve Türk atmosferine alıştık, fanatik bir durum ancak bizim için sorun değil. Bu maçı kumar olarak görmüyoruz. Ancak saygınlığımızı ve gruptaki takımlara adaletli olmayı düşünüyoruz .1993 yılında Ali Sami Yen Stadyumu'ndaki maçta 0-0'lık sonuçtan sonra Eric Cantona ve Bryan Robson oyuncu tünelinde çevik kuvvetin saldırısına uğramıştı' açıklamalarını aktardı.
19 yıl aradan sonra Ferguson ve oyuncularının oldukça korkunç bir tecrübeyle karşı karşıya kaldığı yorumunu yapan Dail Mail, kafilenin özel bir terminalden geçerek onları bekleyen kargaşadan da böylelikle kaçabildiğini belirtti.

Dail Mail gazetesi, havaalanında Manchester United kafilesini bekleyen Galatasaray taraftarlarından 'fanatikler' olarak bahsederken bazılarının da 12 yıl önce İstanbul 'da öldürülen iki İngiliz taraftara gönderme yaparak Leeds karşıtı şarkılar söylediğini yazdı.

ManU'nun yıldız oyuncularının karşılaşmada bulunmadığını da belirten gazete, 21 oyuncudan sekiz tanesinin bu karşılaşmada eksik olacağına vurgu yaparak Ferguson'un daha önce Türkiye 'de sahaya çıkan birkaç oyuncusu sayesinde grupta ikinci sırayı garantilemeyi umduklarını aktardı.
dha – Gonca Yağcı