Ferhat Kiraz'dan 'telafi' sözü

Ferhat Kiraz'dan 'telafi' sözü
Ferhat Kiraz'dan 'telafi' sözü
Bursaspor'un sol kanat oyuncusu Ferhat Kiraz antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Emre KOŞAK / BURSA (DHA) -  "Kötü başladığımız bir lig, ardından toparlanma adına bizim için olumlu sayılabilecek maçlar oynadık" diyen Ferhat, "Medcal Park Antalyaspor ve Galatasaray maçları ışık vermişti. Beşiktaş maçının önemini herkes biliyordu. Karşımızda iyi bir takım vardı. Son yılların en iyi Beşiktaş'ı diye düşünüyorum. Biraz daha Bursaspor kimliğini bu maçta yansıtmalıydık. Biraz pasif kaldık. Bize yakışan oyun bu değildi. Futbolda böyle şeyler var. Geçen sene Beşiktaş'a darbeyi vurmuştuk. Futbolda böyle şeyler olabiliyor. Önemli olan en iyi sonuçla toparlanmak" şeklinde konuştu.

"BURSASPOR'UN KİMLİĞİ VAR"

Çaykur Rizespor'un ligin sürpriz ekiplerinden olduğunu ifade eden Ferhat, "Çaykur Rizespor ligin süpriz ekiplerinden biri. Tehlikeli oyuncuları var. Diri bir takım. Baktığınız zaman bizim kesinlikle ağır mağlubiyeti telafi etme adına daha fazla enerjiyle, daha fazla mücadeleyle 3 puanı iyi bir oyunla alıp gelmek istiyoruz. Üst üste maç kazanmanın zamanı gledi diye düşünüyorum. Bursaspor'un kimliği var. Bir futbol karakteri var. Yeni gelen arkadaşlar da en kısa zamanda uyum sağlayıp o eski havayı sahaya yansıtıp daha rahat maçlar oynayacağız diye düşünüyorum. Sezon başından beri baktığımız zaman bunu zaman zaman yansıttık. Ama önemli olan süreklilik. Sürekliliği yakaladığımız anda istediğimiz sonuca varırız. Bu hafta bu hataları telafi edip gereken yerden başlamak gerekiyor" diye konuştu.

"İYİ ÇALIŞIYORUM"

Daum'un tercihlerine saygı duyduğunu sözlerine ekleyen Ferhat Kiraz, "Geçen sene kendi adıma ilk yılım olarak olumlu görüyorum. Daha iyi olabilirdi. Sonuçta uzun süre Süper Lig'den ayrı kalmış bir oyuncu olarak kayda değer diye düşünüyorum. Vojvodina maçlarında ise takım olarak çok kötüydük. Teknik direktörümüzün ayrılmasından sonra Christoph Daum geldi. Onun görüşüne ve tercihlerine saygı duyuyorum. Benim yapmam gereken çalışmak. Antrenmanlarda çok iyi çalıştığımı düşünüyorum. İnşallah bu emeklerimin karşılığını tekrar 11'de forma giyerek vermek istiyorum" dedi.

"TARAFTAR BAĞRINA BASAR"

"Beşiktaş maçından sonra taraftarın tepkisi çok haklı" diyerek sözlerine devam eden futbolcu şunları söyledi:
"Bize yakışmayan bir oyun vardı. Geçtiğimiz dönemlerde de Avrupa 'dan elenmemiz olumsuz bir durumdu. Taraftar etkileniyor. Tepkileri normal karşılıyorum. Onların görmek istediği daha iyi mücadele eden bir takım. Yenilse bile ortaya bir şeyler koyabilen bir takım. Rakibi boğan mücadeleyi yaparsak, puan kaybı yaşasak bile taraftar bizi bağrına basacaktır. İhtiyacımız olan iyi oyun sergilemek. İyi işler yaparak hep beraber sinerjiyi oluşturup seri yakalamak istiyoruz."