Fernandes için şok sözler

Fernandes için şok sözler
Fernandes için şok sözler
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena ve yabancı oyuncu kuralı ile sözleşmeleri sezon sonunda bitecek Fernandes ve Almeida hakkında konuştu.

İSTANBUL - Siyah-beyazlı kulübün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen organizasyonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Fikret Orman, Kulüpler Birliği Vakfı ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın yabancı oyuncu kontenjanı hakkında 17 kulübün uzlaşma sağladığı yönündeki açıklamalarını değerlendirdi.  

Gökhan Töre krizi büyüyor

Orman, bütün planlarını TFF'nin aldığı karara göre yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:
"Bütün hazırlığımızı gelecek sezon uygulanacak 5+0+3'e göre yaptık. Mevcut yönetmeliğe göre oynarız, bunu da destekliyoruz fakat dışarıda 3 oyuncunun bulunmasındansa kulübede durmasını daha mantıklı buluyoruz. İlhan (Cavcav) ağabey bizim büyüğümüz ve çok da sevdiğimiz bir başkanımızdır. Kendisiyle bu sabah konuştum. Bazı konulara kırılmış. Kendisine de 'biz oyun bozan olmak istemeyiz' dedim. Sınırı 8 olmak kaydıyla da her türlü düzenleme üzerinde de tartışabileceğimizi belirttim. İlhan ağabeyin üzülmesini kesinlikle istemeyiz. Beşiktaş uyumlu bir kulüptür ama maç başlayınca kurallar değişmez. Sekizin üzerindeki bütün uygulamaların karşısındayız."

Kulüp olarak son iki senedir, milli olmuş yerli oyunculara yatırım yaptıklarını vurgulayan başkan Orman, "5+0+3 kuralı geçerli sayılacak diye bu yönde bir hazırlığımız var. Rakiplerimiz ise bu kural değişecekmiş gibi birçok kontrat yaptılar. Bu kontratları yapmasını biz de biliyoruz ama yapmadık, sebebi de bu kuralların uygulanmak için konmuş olmasıdır. Biz aynı şekilde devam edeceğiz" diye konuştu.

Hugo Almeida ve Manuel Fernandes ile ilgili soruların kendisini bıktırdığını esprili bir dille ifade eden Fikret Orman, sözlerine şöyle devam etti:
"Beşiktaş'ın şu anki tek konsantrasyonu Eskişehirspor maçıdır. Dost kulübümüz ve dost başkanımız gelecek ve biz de onları en iyi şekilde ağırlayacağız. Tabii ki kazanmak için sahaya çıkacağız. Eminim ki onların da kendilerine göre bir hesapları vardır. Sahadaki oyuncuların performanslarının sonucu belirleyeceği bir maç olmasını diliyoruz. Tüm oyuncularımız Beşiktaş'ta profesyonel olarak forma giymektedir. Beklentimiz, aldıkları paranın hakkını vermelidirler."

Oğuzhan isyan etti: İhanet...


"30 AĞUSTOS STADIMIZI BİTİRME TARİHİMİZDİR"

Orman, Vodafone Arena'nın açılışı için belirlediklari ağustos hedefini tekrar ederek, şu ifadeleri kullandı.

"30 Ağustos bizim stadımızı bitirme tarihimizdir, bunu her seferinde söylüyorum. Burası çok teknolojik bir stat. Bu aydan itibaren yaklaşık 500-600 çalışana, nisan ayından itibaren ise bin 500 çalışana çıkacağız. İnşaat sahasında konteyner koyacak, insanları barındıracak, yemek verecek yerimiz yok. Her şeyi bir planlama çerçevesinde yapmaya çalışıyoruz. Biz kendi hedefimizde devam ediyoruz, amacımız bellidir. Sarkacağını çok tahmin etmiyorum. Sarksa bile bu çok uzun süreli olmaz. Beşiktaş, inşallah yeni sezona, şampiyon kadrosuyla, şampiyon olarak başlayacağı bir statta girer."

Bazı taraftarların stat inşaatında çalışma istediğini dile getirdiğinin hatırlatılması üzerine siyah-beyazlı kulübün başkanı, "Ülkemizde iş güvenliği yasaları var. Her şeyden önce kazalara karşı çalışanların sigortalı olması lazım. Bunlar çok güzel temenniler. Böyle bir durum iş güvenliği sebebiyle mümkün değil. Zaten eskisi gibi harç karılmıyor artık, teknoloji ilerledi. Sağolsunlar, varolsunlar. Orada bedenen çalışmaktansa gelip yeni stadımızdan koltuk ve kombine alsınlar. Kombine satışlarına mayıs sonu başlayacağız. Bize bu yönde destek olmalarını daha fazla tercih ederiz" diyerek sözlerini tamamladı.

"FERNANDES İLE İLİŞKİLER KOPTU"

Basın mensuplarına yaptığı toplu açıklamanın ardından Lig TV'ye özel demeç veren Başkan Fikret Orman, siyah-beyazlı takımın Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes'in takımda kalmasına sıcak bakmadığını dile getirdi.

İlk başta Portekizli oyuncunun siyah-beyazlı kulüpte kalmasını istediklerini ancak sonrasında ilişkilerin koptuğunu belirten Orman, "Fernandes ile ilgili Almeida'yla aynı şeyleri düşünmüyorum. Manuel'i ilk başta çok istiyorduk ama koptu. Kopmaması lazımdı. İnşallah aldığı paranın karşılığını verir ve sahada kaldığı sürece Beşiktaş'a faydalı olur. Beşiktaş camiasının başkanı olarak ve yönetim kurulu adına konuşmam gerekirse Fernandes'in kalması konusunda çok sıcak değiliz" şeklinde konuştu.

Almeida'yı kadroda tutma arzusunda olduklarını belirten Orman, golcü oyuncunun da Beşiktaş forması giymeye devam etmek istediğini kaydetti. (AA)

Fernandes ve Almeida'sız idman