Fernandes meğer ipleri koparmamış

Fernandes    meğer ipleri koparmamış
Fernandes    meğer ipleri koparmamış
Sezon sonu bitecek sözleşmesini mali konularda anlaşma sağlanamadığı için uzatmayan ve Fikret Orman'ın 'iplerimiz koptu' dediği Fernandes, Beşiktaş'ta kendisine çok saygı duyulduğunu belirtip "Daha uzun yıllar Beşiktaş'ta kalabilirim" dedi.
Haber: Sercan SAPANATAN / Arşivi

Son zamanlarda Beşiktaş ile yaşadığı problemler ile gündemde olan ve teknik direktör Slaven Bilic tarafından kadroda kendine yer bulamayan Portekizli orta saha oyuncusu Manuel Fernandes, Portekiz basınına sözleşme durumu, gelen teklifler ve özel hayatı ile ilgili açıklamalar yaptı. Bu sezon sonu Beşiktaş ile sözleşmesi sona erecek Fernandes, Portekiz’in Maisfutebol gazetesine verdiği röportajda, “Beşiktaş ile tekrar sözleşme yenileyebilirim, bu ihtimal hala masada. Burada 4 yıldır bulunuyorum ve Beşiktaş’ın bana saygı duyduğunu biliyorum. Dürüst olmak gerekirse, daha uzun yıllar Beşiktaş’ta kalabilirim” ifadelerini kullandı. Röportajda kendisine gelen teklifler ile ilgili de konuşan Fernandes, “Birçok kulüpten son dönemde teklifler geldi. Tüm ihtimalleri açık tutuyorum ama henüz bir karar vermedim. Kimseye cevap vermedim ve imza atmadım” açıklamasını yaptı.

Bento beni yanlış anladı

En son 29 Şubat 2012 tarihinde Portekiz Milli Takımı forması giyen Fernandes, o tarihten beri bir daha ülkesinin milli formasını giyemedi. Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Bento’nun, Fernandes ile konuşmak için İstanbul ’a geldiği, ancak Portekizli futbolcunun kendisiyle görüşmek istememesi üzerine Portekiz’e döndüğü iddia edilmişti. Bu iddialara da yanıt veren Fernandes, “Kendisi İstanbul’a geldiğinde toplanacağımız akşam Fenerbahçe ’yi son dakika golüyle yenmiştik. Maçtan sonra takım arkadaşlarımla birlikte kutlamalara katıldık. Bu sebepten Bento ile buluşamadık. Bento beni yanlış anladı” dedi. 

Beni taraftarın önüne attı

Kendisini yaşlı ve yorgun hissettiğini belirten 28 yaşındaki oyuncu, antrenmanlara alkollü geldiği yönündeki iddialara ve teknik direktör Samet Aybaba ile arasındaki soruna da şöyle açıklık getirdi: “Bu iddiaların hepsi yalan. Kendisi ile sorunlarımız vardı. O, sürekli beni taraftarın önüne atma peşindeydi. Ama sonuçta sezon sonu giden o oldu.”