'Fernandes'e sarılacaktım, ayağım kaydı çarpıştık'

'Fernandes'e sarılacaktım, ayağım kaydı çarpıştık'
'Fernandes'e sarılacaktım, ayağım kaydı çarpıştık'
Kasımpaşa-Beşiktaş maçının 80. dakikasında sahaya girip Manuel Fernandes'e saldırmaya çalışan Mustafa Özel, zırhlı polis aracıyla adliyeye sevk edildi.

SİNAN BİLGİLİ / İSTANBUL (DHA) – İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanan dün akşam oynanan Kasımpaşaspor- Beşiktaş karşılaşmanın 80. dakikasında sahaya girerek Beşiktaşlı futbolcu Manuel Fernandes'e saldırmaya çalışan Mustafa Özel, Kasımpaşa Polis Merkezi'ndeki ifadesinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na götürüldü.

Kırmızı kart iptal, hapis, 30 yıl men!


Özel'in polis merkezinde verdiği ifadede, "Fernandes'e sevgi gösterisinde bulunmak için sahaya girdim. O sırada ayağım kayınca Fernandes'e çarparak düştüm. Tekme atmadım. Herhangi bir taraftar grubuyla da bağlantım yok" dediği öğrenildi.    

Öte yandan maç sonunda polis ekipleri stadyumda Fernandes'in de ifadesini aldı. Fernandes'in taraftardan şikayetçi olmadığı öğrenildi. "Cinsel taciz ve istismarın" da aralarında bulunduğu 4 ayrı suçtan polise geliş kaydı olduğu belirtilen Mustafa Özel, '6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin önlenmesi kanunu'na muhalefetten Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edildi. Zırhlı polis aracıyla adliyeye götürülen Özel gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Rıdvan Dilmen'in Beşiktaş isyanı