Fernandez yeni kadro istedi

Fenerbahçeli yöneticelerle el sıkışan Luis Fernandez,
İstanbul'a gelmek için, Sarı-Lacivertliler'e tek şart koştu: "Yeni bir kadro oluşturmanız gerek. İstediğim oyuncuları alırsanız Türkiye'de seve seve çalışırım".
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi
YALÇIN TÜRK / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçeli yöneticelerle el sıkışan Luis Fernandez,
İstanbul'a gelmek için, Sarı-Lacivertliler'e tek şart koştu: "Yeni bir kadro oluşturmanız gerek. İstediğim oyuncuları alırsanız Türkiye'de seve seve çalışırım". Fransız hocayla görüşen Fenerbahçe Asbaşkanı Hakan Bilal Kutlualp, "Para konusunda problem yok; o kanuda anlaştık sayılır. Fernandez bizden, gelecek sezon için yeni bir yapılanmaya gitmeyi ve yeni oyuncular almamızı istedi. Hafta sonu herşey netleşecek" diye konuştu. Fenerbahçe'nin bu isteğini kabul etmesi halinde Fernandez'in pazartesi günü Türkiye'ye gelerek son görüşmeleri yapacağı belirtildi. Paris'ten Köln'e giden Kutlualp, Klaus Toppmöller ile de bir görüşme yapacak.
Fransa cephesinde bu gelişmeler yaşanırken Sarı-Lacivertliler rotayı bu kez de İtalya'ya, Fabio Capello'ya çevirdi. İtalyan hoca ile görüşmeleri sürdüren menajer Celalettin Bilgiç, haftabaşında Capello ile bir kez daha buluşacak ve Fenerbahçe'nin ısrarını yineleyecek. Bilgiç, şu an yılda 3.5 milyon Euro ücret alan Fabio Capello'dan bu rakamın altına inmesini isteyecek. İtalyan hoca, bu telifi kabul ederse, yönetime yeni bir transfer listesi verecek. Capello'nun, Sarı-Lacivertli kulübe en geç salı gününe kadar bir yanıt vermesi bekleniyor. Fenerbahçe İkinci Başkanı Nihat Özdemir ise önümüzdeki sezon takımı çalıştıracak teknik direktör konusunda her an karar verebileceklerini, pazartesi günkü yönetim kurulu toplantısını beklemeyebileceklerini söyledi.
Yıldıray yine gündemde
Almanya'da gurbetçi oyuncuları mercek altında utan Fenerbahçe Transfer Komitesi, Şenol Güneş'in A Milli Takım kadrosuna aldığı Fatih Sonkaya'yı da gündemine aldı. Kutlualp, genç oyuncuyla görüşüp, anlaşma zemini arayacak. Orta sahaya da oyun kurucu düşünen transfer komitesi, eski futbolculardan Okocha'ya da gitmeyi düşünüyor. İngiltere'de futbol hayatını sürdüren Nijaryalı yıldızın Fenerbahçe'ye sıcak baktığı belirtildi.
Sarı Lacivertliler'in transfer listesinde yer alan milli futbolcu Yıldıray Baştürk, kendisine başka kulüplerden de teklif olduğunu, Fenerbahçe'nin teklifini düşündüğünü söyledi. Leverkusen'in ligden düşmesi halinde Yıldıray'ın transferine kesin gözüyle bakılıyor.
Halen Fenerbahçe'nin futbolcusu konumunda olan Ariel Ortega, Urugay'da River Plate formasıyla sahaya çıktı. Eski takımıyla özel bir maçta sahaya çıkan Ortega, FİFA'nın hakkındaki davayı sonuçlandırmasını beklemeden River Plate forması giymesi yeni bir tartışmanın da başlamasına neden oldu.
Fenerbahçe'nin milli oyuncularının sağlam dönmesi teknik heyeti memnun etti. Teknik sorumlu Tamer Güney, "İlk kez tam kadro çalışacağız. 8 haftadır galibiyet alamayan Fenerbahçe bu hafta bu şanssızlığına son verecek. Bursaspor'u yenerek UEFA Kupası'na katılmak için büyük bir adım atacağız" ifadesini kullandı. Futbolcularına uyarıda bulunan tecrübeli hoca, "Her şeye kulaklarınızı tıkayın, sadece kalan maçları düşünün. Ne transfer, ne başka birşey düşünmeyin. Sizin göreviniz kalan bu beş maçı da kazanarak, ligi iyi bir yerde bitirmek. Sorunları-nızı biliyorum. Bunlara parmak basmaya çalışıyorum" dedi.