Ferrari, Alonso'yu transfer etmeyecek

Ferrari Takım Direktörü Jean Todt, önümüzdeki sezon Fernando Alonso'yu transfer edecekleri söylentilerini yalanladı. İspanya'nın El Pais gazetesine verdiği bir demeçte "Bazıları ben Ferrari'de olduğum sürece Alonso'nun buraya gelemeyeceğini söylüyor.

FUJI - Ferrari Takım Direktörü Jean Todt, önümüzdeki sezon Fernando Alonso'yu transfer edecekleri söylentilerini yalanladı. İspanya'nın El Pais gazetesine verdiği bir demeçte "Bazıları ben Ferrari'de olduğum sürece Alonso'nun buraya gelemeyeceğini söylüyor. Bu, kesinlikle doğru değil" diyerek olası bir transfere açık kapı bırakır gibi görünen Todt, dün ise "Felipe (Massa) ve Kimi (Raikkonen) gibi iki harika pilota sahibiz ve ikisinin de sözleşmeleri devam ediyor. Ben, söz konusu bir temizlik görevlisi dahi olsa sözleşmesi bulunan bir personelimle yolumu ayırmam" diye konuşarak Alonso'yu renklerine bağlama ihtimallerinin yüzde sıfır olduğunu söyledi.
Alonso'nun McLaren Mercedes'teki takım arkadaşı Hamilton'un önceki günkü bir açıklamasında "Fernando'nun önümüzdeki yıl burada kalmasındansa Ferrari'ye gitmesini tercih ederim" demesi bu sezon McLaren Mercedes'te bulunmaktan pek de memnun görünmeyen 26 yaşındaki İspanyol sürücünün Ferrari'yle sözleşme imzalayacağı iddialarını alevlendirmişti. (Spor Servisi)