Ferrari'de deprem! Patron istifa etti

Ferrari'de deprem! Patron istifa etti
Ferrari'de deprem! Patron istifa etti
F1'de Ferrari'nin takım patronu Stefano Domenicali, kötü sonuçların sorumluluğunu üstlenerek istifa etti. Yeni takım patronu Ferrari Kuzey Amerika Başkanı Mattiacci oldu.

Stefano Domenicali patron olarak görev yapmaya başladığı ilk sene Ferrari, takımlar şampiyonluğunu kazanmış, pilotlar şampiyonasında ise Felipe Massa ve Fernando Alonso ile şampiyonluğa 2008, 2010 ve 2012 yıllarında şampiyonluğa çok yaklaşmıştı. 2014 sezonuna kötü bir başlangıç yapan Ferrari'de pilotlar Fernando Alonso ile Kimi Raikkonen, podyuma dahi çıkamadı. Bunun üzerine Domenicali, görevinden istifa ettiğini duyurdu.

F1'de ilk zafer Rosberg'in


"UMARIM FERRARI ESKİ BAŞARISINA GERİ DÖNER"

İstifası Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo tarafından kabul edilen Domenicali, profesyonel hayatta önemli kararlar alınması gereken anlar olduğunu belirterek, “Çok acı verici olsa da bu önemli kararları almak için cesaret gerekiyor. Önemli değişiklikler yapmanın zamanı gelmişti. Yaşadığımız mevcut durum süresince her zaman yaptığım gibi patron olarak sorumluluğu üzerime alıyorum” dedi.

Grubun iyiliği için istifa kararı aldığını dile getiren Domenicali, “Ekipteki kadın ve erkek herkese, pilotlara, son yıllarda muhteşem ilişkilerimizin olduğu ortaklarımıza teşekkür ederim. En yakın zamanda Ferrari’nin, hak ettiği başarı seviyesine geri dönmesini dilerim. Beni her zaman desteklemiş olan başkanımıza ve son yıllarda istenen verimi alamamamıza rağmen bizi destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

2008 yılından bu yana takımın patronluğunu yürüten Domenicali, Maranello merkezli Ferrari’de 1991 yılından bu yana çeşitli görevlerde bulunmuştu.

Formula 1'de 'ses' polemiği


MONTEZEMOLO: DOMENICALI, FERRARI’NIN ÇIKARLARINI DÜŞÜNDÜ

Başkan Montezemolo, Ferrari’de şimdiye kadar yaptıkları nedeniyle Domenicali’ye teşekkür ederek, “Domenicale’ye sadece bağlılık ve katkılarından dolayı değil, aynı zamanda bugün bile Ferrari’nin çıkarlarını düşünerek gösterdiği sorumluluk duygusu için de teşekkür ediyorum. 23 yıldır beraber çalıştığımız süre boyunca, kariyerinde her daim ilerleme kaydetti ve bundan sonrası için de kendisine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Montezemolo, takım patronluğuna Ferrari Kuzey Amerika'nın Başkan ve CEO'su Marco Mattiacci'nin getirildiğini açıklayarak, “Bu görevi büyük bir coşkuyla kabul eden değerli yönetici Mattiacci’ye hayırlı işler diliyorum” dedi. Esma Çakır (DHA)

Schumacher artık tepki veriyor