"Ferrari'nin tapusu bizde değil"

"Ferrari'nin tapusu bizde değil"
"Ferrari'nin tapusu bizde değil"
Galatasaray Kulübü Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Drogba'nın sezon sonunda sarı-kırmızılı takımdan ayrılacağı yönündeki iddialara yanıt verdi.

Sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Didier Drogba, sarı-kırmızılı formaya veda mı edecek yoksa 'devam' mı diyecek? Sarı-kırmızılı kulübün basın sözcüsü Şükrü Ergün, kariyerine ABD 'de de devam edeceği iddiaları her geçen gün daha yüksek sesle konuşulmaya başlayan yıldız golcü için Sporx.com'un sorularını yanıtladı.   

İşte Drogba'nın kalmak için şartları


Drogba ile görüşmelerin devam ettiğini ifade eden Ergün, Fildişi Sahilli futbolcunun Galatasaray 'daki geleceğinin Chelsea ile Stamford Bridge'de oynanacak olan maçtan sonra kesinlik kazanacağını söyledi.

DROGBA, ABD'YE Mİ GİTMEK İSTİYOR?

Drogba'nın Ferrari'sini ABD'ye götürmek için gümrük firmasıyla anlaşıp konteyner kiraladığı iddiaları için de konuşan Ergün, "Drogba ile ilgili bizim bir sorunumuz yok, şu anda görüşme halindeyiz ve teknik heyetin de raporu önemli. Tarafların şartları konuşması ve değerlendirmesi gerekiyor, sadece bizlerin istemesi yeterli değil. Drogba, Ferrari'sini ABD'ye götürdü mü götürmedi mi bilemiyoruz. Ferrari'nin tapusu bende yok, gümrük memuru da değilim" şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın Drogba ile görüşme halinde olduğunun altını çizen Ergün, "Drogba'nın geleceği çok büyük bir ihtimalle Chelsea ile oynayacağımız maçtan sonra netlik kazanacak. Şu anda net bir ifade kullanmak yanlış olur" dedi.

Şok iddia: Galatasaray'ı dolandırmışlar!


DROGBA'NIN İSTEDİĞİ SÖZLEŞME

ABD'den New York Redd Bulls'un transfer listesinde yer alan Drogba'nın Galatasaray ile 2 yıllık sözleşme imzalamak istemesi görüşmelerin tıkanmasındaki en temel unsur olarak gösteriliyor. Galatasaray'ın 1 yıllık sözleşme teklifinin yanı sıra 4 milyon euroluk ücretinde de indirime gitmek istemesinden dolayı alternatif seçeneklere yönelen Fildişili yıldız, 2012-2013 sezonu sözleşme şartlarının 2 yıl daha geçerli olması konusunda diretiyor.

Drogba'nın ücret ve sözleşme süresi konusunda ısrar etmesi durumunda Galatasaray, Fildişili yıldız ile kesin olarak yollarını ayıracak.

Semih Kaya'ya plaket