Ferreira: Beraberliği düşünmüyoruz

Porto Teknik Direktörü Manuel Jesualdo Ferreira, bugünkü karşılaşmada kendilerine beraberlik yetmesine rağmen kazanmak için mücadele edeceklerini söyledi.

PORTO - Porto Teknik Direktörü Manuel Jesualdo Ferreira, bugünkü karşılaşmada kendilerine beraberlik yetmesine rağmen kazanmak için mücadele edeceklerini söyledi. Ferreira, dün karşılaşmanın yapılacağı Estadio Do Dragao'da düzenlediği basın toplantısında, Beşiktaş karşısında 1 puan için oynamayacaklarını ve kazanmak için mücadele edeceklerini dile getirdi. Portekizli teknik adam, Siyah-Beyazlı ekibin güçlü bir kadroya sahip olduğunu ifade ederek, "Beşiktaş, Marsilya ve Liverpool karşısında iyi oynayarak rakiplerini yenmişti. Onlar karşısında beraberliği düşünmüyoruz. Galibiyet için oynayacağız. Kazanırsak birinci olarak grubu tamamlayacağız" dedi.
Grupta en iyi durumda bulunan takımın kendileri olduğunu kaydeden Ferreira, "Bizim rakiplerimize göre gruptan çıkma şansımız daha fazla. Oyuncularımdan çok iyi konsantre olmalarını istiyorum. Zira maç sadece Beşiktaş ile Porto arasında geçmeyecek. Taraftarların da içinde olacağı ve etkide bulunacağı bir karşılaşma olacak" diye konuştu.
Beşiktaş'ı İstanbul'da yendikleri maçın ardından Liverpool ve Marsilya'nın İstanbul'da işlerinin kolay olmadığı sözlerinin hatırlatılması üzerine Ferreira, "Demek ki doğru söylemişim. Biz Beşiktaş karşısında İstanbul'da iyi konsantre olmuştuk ve maçı kazanmıştık. Liverpool ile Marsilya'nın İstanbul'daki maçlarını izlemedim. Doğruları yapıp yapmadıklarını bilmiyorum" cevabını verdi.
Porto'nun orta saha oyuncusu Meireles ise Beşiktaş'ın ilk maçta çok pozisyon yarattığını hatırlatarak, "Bu maçta da sorun yaratabilirler. Buna hazırlıklı olacağız" dedi. (Spor Servisi)