Feyyaz'dan ağlatan Seba mektubu

Feyyaz'dan ağlatan Seba mektubu
Feyyaz'dan ağlatan Seba mektubu
Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'nın vefatının ardından efsane golcüsü Feyyaz Uçar'ın yazdığı veda mektubu okuyanları duygulandırdı.

RADİKAL - Beşiktaş ve Türkiye futbolunun ulu çınarı Süleyman Seba'nın vefatının ardından taziye mesajları yağıyor. Ancak Seba döneminin önde gelen futbolcularından Feyyaz Uçar'ın mektubu en çok paylaşılan mesaj oldu. İşte o satırlar...
“Ayda yılda bir gelirdi. Yeter de artardı bu geliş. Hepimizi karşısına alır, lafını ortaya söylerdi. Unutulmayacak sözler miydi yoksa onun sözleri mi unutulmazdı, anlamazdık. Sık değiştirmediği kahverengi ceketinin üst cebindeki mendili hep biz kirletirdik. Ya akan burnumuzu ya da kaçan gollerin ardında döktüğümüz gözyaşlarımızı silerdi o mendil. Çocuktuk işte… ama büyük başkan bizi adam yerine koyar o şanlı formayı ısrarla bize giydirirdi. Adalelerimiz gözüksün diye kısa tuttuğumuz şortumuzu ve malzemeci Ahmet abimizden “ne eeedecen” deyip verdiği tozlukları giyip, çivili kramponlarımızı da yandan bağladığımızda hakikaten koca adamlar gibi dururduk. Aslında bizi adam yapan o formaydı. “Şeyini şey yaptınız” dediğinde biz neyi kastettiğini bilirdik. Lafını kısa keser, söylediğini de unutmazdı. Belki de hiçbir şeyi unutmadığı için unutulmaz olacak sayın Seba. Ekranı da pek sevmezdi. Ne önünü ne de arkasını. Onu yazmak o kadar zor ki… Niye ki bu çabam? Onu altın harflerle yazan tarihten daha iyi anlatamam ki… Ben, Metin-Ali’nin Feyyaz’ı, Rıza’nın ön direk takipçisi, Şifo’nun pas duvarı, Les Ferdinand’ın çapraz koşucusu, Samet abinin kibarı ben… Seni o aramıza giren herkesten çok seviyorum ve biliyorum ki sen de bu başına buyruk, inatçı evladını seviyorsun… Gitme büyük başkan sakın gitme… Çünkü ben sana gelemedim…”

Mesut Özil'den, Seba için taziye mesajı

İşte o gol: İki kişiyi kıvırdım

Süleyman Seba için başsağlığı mesajı yayınladılar

Süleyman Seba son yolculuğuna İnönü Stadı'ndan uğurlanacak

Sosyal medyada Süleyman Seba üzüntüsü

Süleyman Seba kimdir?