FIFA Del Bosque davasını dinledi

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından, eski teknik direktörü Vicente Del Bosque ve yardımcılarına 6 milyon 706 bin 430 avro tazminat ödemeye mahkûm olan Beşiktaş, bu konuda girişimlerini sürdürüyor.

İSTANBUL - Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından, eski teknik direktörü Vicente Del Bosque ve yardımcılarına 6 milyon 706 bin 430 avro tazminat ödemeye mahkûm olan Beşiktaş, bu konuda girişimlerini sürdürüyor. Siyah-Beyazlı kulübün avukatları ile İspanyol teknik
adamın temsilcileri, FIFA nezdinde İsviçre'de bir araya gelirken, Beşiktaş'ın, bir yandan da gayriresmi yollardan anlaşma yolları aradığı öğrenildi.
İsviçre'nin Zürih kentinde dün gerçekleştirilen toplantıda, beş kişiden
oluşan FIFA kurulu, iki tarafın avukatlarını dinledikten sonra bir toplantı gerçekleştirdi. Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, iki tarafın avukatlarının FIFA nezdinde bir araya geldiğini söylerken, "Kurul iki tarafı dinledikten sonra kendi arasında görüşmeye başladı. FIFA'nın kararını bekliyoruz, ancak alınacak karar da nihai olmayacak. Bu kararın da itirazları var. Haklı olduğumuz için bunun savaşını veriyoruz. Sonuna kadar işi götüreceğiz" diye konuştu.
Bu arada, Siyah-Beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören de İsviçre'de bulunurken, FIFA'nın kararını en az iki gün, en çok iki hafta içinde vermesi bekleniyor.
Kleberson da CAS'a gitti
Beşiktaş, Del Bosque konusunda kararı beklerken, takımdan izinsiz ayrılan ve bu nedenle FIFA tarafından 3 milyon 180 bin avro para ve dört ay süreyle sportif faaliyetlerden men cezası alan Brezilyalı futbolcu Kleberson'un, bu ceza konusunda CAS'a başvurduğu açıklandı. Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, kulüplerin olduğu gibi futbolcuların da hakları bulunduğunu belirterek, "Kleberson, aldığı cezaya karşılık CAS'a gitti. CAS bu konuda iki taraftan bilgiler istiyor. Bu da zaman alıyor. FIFA'nın aldığı bir karar var. Bu nedenle, bu konudaki yaptırım kolay" diye konuştu. (aa, Spor Servisi)