FIFA: Haydi toplantıya

FIFA Başkanı Sepp Blatter, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e, nisan ayının ilk yarısında, FIFA, UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu ve Bakanlık temsilcilerinin katılımıyla yapılması planlanan toplantı için davet mektubu gönderdi.

İSTANBUL - FIFA Başkanı Sepp Blatter, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'e, nisan ayının ilk yarısında, FIFA, UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu ve Bakanlık temsilcilerinin katılımıyla yapılması planlanan toplantı için davet mektubu gönderdi.
Blatter, önceki gün gönderdiği mektupta, bu toplantının amaçlarının, Türk futbolunun içinde bulunduğu durumun analizini yapmak, Türkiye'de futbolla ilgili tüm paydaşların işbirliğini geliştirecek muhtemel çözümlerin görüşülmesi ve gerekli olması durumunda, atılacak bir sonraki
adımların saptanması şeklinde olacağını ifade etti. FIFA Başkanı, açıklamasına şöyle devam etti: "Bu teklifi uygun bularak, spordan sorumlu hükümet yetkililerini temsil eden delegasyona başkanlık etmeniz halinde, sizi FIFA House'da kabul etmekten onur duyulacak. Programınızın şahsen katılmanıza imkân vermemesi durumunda, bu göreve bir temsilci tayin etmeniz ise memnuniyetle kabul edilecektir. FIFA bu toplantıya ev sahipliği yapmak için nisan ayının ilk iki haftasını önermektedir."
Bakan Mehmet Ali Şahin ise davetin yapıldığı tarihlerde resmi bir ziyaret için Çin'de bulunacağını ve toplantıya bir temsilci göndereceğini açıkladı. (Spor Servisi)