FIFA kararını verdi: Ersen Huelva'ya

Ersen Martin, FIFA'nın kendisine, Recreativo Huelva'nın oyuncusu olduğu yönünde karar bildirdiğini söyledi. Trabzonspor'dan Huelva'ya transferi yılan hikâyesine dönen Ersen'in...

TRABZON - Ersen Martin, FIFA'nın kendisine, Recreativo Huelva'nın oyuncusu olduğu yönünde karar bildirdiğini söyledi. Trabzonspor'dan Huelva'ya transferi yılan hikâyesine dönen Ersen'in FIFA'ya iki mektup yazdığı; ilkinde Trabzon'da kalmak istediğini, ikincisindeyse Huelva'da oynamayı arzu ettiğini belirttiği iddia edilmişti. Avukatı aracılığıyla ikinci mektubu yalanlayan golcü oyuncu dün, FIFA'nın kesin kararını kendisine bildirdiğini ve bundan böyle La Liga'da forma giyeceğini söyledi. Kendisinin FIFA'nın vereceği kararın ardından yapacak bir şeyinin olmadığını belirten Ersen Martin, "Trabzonspor'a da bu transferden para kazandıracağım. Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğim" diye konuştu. Ersen, kararın çok yeni olduğunu ve bu hafta içinde İspanya'ya gideceğini de sözlerine ekledi.
Trabzonspor, Recreativo Huelva kulübüyle Ersen Martin'in transferi konusunda 1 milyon dolara prensipte anlaşmış, ancak İspanyol kulübün parayı zamanında yatırmadığı gerekçesiyle bu futbolcuyu vermekten vazgeçmişti. Ersen Martin ile faks yoluyla sözleşme imzalayan Huelva da FIFA'ya itirazda bulunmuştu. (Spor Servisi)