FIFA klasmanında iki basamak yükseldik

Türkiye, FIFA'nın her ay açıkladığı milli takımlar dünya klasmanında iki sıra yükselerek, 7. sırada yer aldı.

Türkiye, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) her ay açıkladığı milli takımlar dünya klasmanında iki sıra yükselerek, 7. sırada yer aldı.
Toplam 204 takım arasında yapılan değerlendirmede, 856 puanlı Dünya Şampiyonu Brezilya'nın klasmanda ilk sıradaki yeri değişmezken, bu ülkeyi 787 puanla Fransa, 780 puanla İspanya, 765 puanla Almanya ve 750 puanla Arjantin izledi. Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda Türkiye'nin grubunda yer alan İngiltere ise 734 puanla bir sıra gerileyerek 8. duruma indi ve milli takımın altında yer aldı. Gruptaki diğer rakiplerden birer sıra gerileyen Slovakya, 5 puanla 56., Makedonya, 470 puanla 86. ve 2 sıra aşağı inen Liechtenstein ise 258 puanla 149. durumda kaldı. FIFA klasmanında son sırayı ise 7 puana sahip Afganistan aldı.

AVRUPA SIRALAMASINDA BEŞİNCİYİZ

Türkiye, Avrupa sıralamasında ise 5. sırada kendisine yer buldu. Bu sıralamada, Fransa ilk sırayı alırken, bu ülkeyi İspanya, Almanya ve Hollanda izledi. İngiltere ise yine milli takımın altında kalırken, 6. sırayı elde etti.