FIFA'dan 200 milyon dolar katkı

FIFA'dan 200 milyon dolar katkı
FIFA'dan 200 milyon dolar katkı
FIFA, futbolun gelişimine katkı sağlamak amacıyla 2013 yılında üyesi bulunan 209 ülkeye 200 milyon dolar maddi yardımda bulundu.

ANKARA (AA) - Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) internet sitesinde yer alan haberde, futbola katkı sağlamak amacıyla 1998'den bu yana 640 projeye imza atıldığı vurgulanırken, 2013 yılında onaylanan proje sayısının ise 46 olduğu belirtildi.

FIFA'ya üye olan son ülke Güney Sudan'da teknik direktörlük ve hakemlik kurslarının iki aydır devam ettiği vurgulanan haberde, maddi yardımların özellikle yeni gelişen ülkelerin federasyonlarına yapıldığı vurgulandı.

FIFA'nın bu seneki yardım projeleri arasında Somali'de çim saha hazırlanmasına ilişkin düzenlenen kurslar, FIFA'nın maddi katkılarıyla yapay çimden hazırlanan Afganistan'ın başkenti Kabil'deki saha da yer alıyor.

FIFA Başkanı Sepp Blatter'in Temmuz'da ziyaret ettiği Filistin, ilk kez Afrika Uluslar Kupası'na katılan Yeşil Burun Adaları ve FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na yine ilk kez katılan Küba da birçok yardım projesinin gerçekleştiği ülkeler arasında bulunuyor.