FIFA'dan bir men kararı daha!

FIFA'dan bir men kararı daha!
FIFA'dan bir men kararı daha!
FIFA Etik Kurulu, Tayland Futbol Federasyonu Başkanı ve FIFA İcra Kurulu'nun eski üyelerinden Worawi Makudi'ye 90 gün futboldan men cezası verdi.

CENEVRE - FIFA'dan yapılan yazılı açıklamada, Worawi Makudi'nin 90 gün geçici olarak futboldan men cezası aldığı ifade edildi. Makudi, bu süre içinde ulusal ve uluslararası düzeyde hiçbir futbol organizasyonunda yer alamayacak.

Etik Kurulu, daha önce FIFA Başkanı Sepp Blatter, UEFA Başkanı Michel Platini ve FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'ye 90 gün futboldan men cezası vermiş, FIFA'nın eski başkan yardımcılarından Chung Mong-joon'u da 6 yıl futboldan men etmişti.

ABD 'de açılan yolsuzluk davası kapsamında, FIFA'nın üst düzey yöneticileri, rüşvet aldığı ve kara para aklandığı gerekçesiyle 27 Mayıs'ta Zürih'te düzenlenen operasyonla gözaltına alınmıştı. Blatter, 29 Mayıs'ta düzenlenen kongrede 5. kez FIFA başkanlığına seçilmiş ve bu durum uluslararası kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Bu gelişmeler sonrasında da Blatter, seçildikten 4 gün sonra istifa edeceğini açıklamıştı.

FIFA'nın yeni başkanının belirleneceği olağanüstü seçim kongresi 26 Şubat 2016'da yapılacak. Suçlamalara adı karışan Platini de başkan adayları arasında yer alıyor. (AA)