FIFA'dan Burkina Faso'ya ret

FIFA'dan Burkina Faso'ya ret
FIFA'dan Burkina Faso'ya ret
Burkina Faso Futbol Federasyonu'nun Cezayir ile oynanan 2014 Dünya Kupası Elemeleri play-off rövanşının iptal edilmesiyle ilgili başvurusu reddedildi.

İSTANBUL (AA) - FIFA'dan yapılan açıklamada, Burkina Faso'nun itirazının, resmi prosedürler çerçevesinde yapılmadığı gerekçesiyle kabul edilmediği belirtildi.

Burkina Faso Futbol Federasyonu, Cezayirli Madjid Bougherra'nın daha önceki karşılaşmalarda gördüğü 2 sarı kart nedeniyle Burkina Faso ile oynanan play-off rövanş maçında cezalı olması gerektiğini iddia etmişti.

Maçın Senegalli hakemi Badara Diatta'nın karşılaşmanın sonuna eklenen 4 dakikalık uzatma periyodunu tam olarak oynatmadığını da kaydeden Burkina Faso Futbol Federasyonu Başkanı Sita Sangare, bu yüzden kendilerini Dünya Kupası'na taşıyacak olası bir son dakika golünden mahrum kaldıklarını vurgulamıştı.

Cezayir, deplasmanda 3-2 kaybettiği maçın ardından sahasındaki rövanş maçını cezalı olması gerektiği iddia edilen Bougherra'nın golüyle 1-0 kazanarak, Dünya Kupası'na katılma hakkı kazanmıştı.