FIFA'dan Real Madrid'e soruşturma

FIFA'dan Real Madrid'e soruşturma
FIFA'dan Real Madrid'e soruşturma
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Real Madrid'in son 5 yıl içinde gerçekleştirdiği 18 yaş altı transferleri gözlem altına aldı.

MADRİD - İspanyol gazetesi AS, FIFA tarafından İspanya Futbol Federasyonu'na gönderilen yazıda, Real Madrid'in genç oyuncu transferlerinin bir dökümünü istendiğini iddia etti.

Söz konusu soruşturmasının Real Madrid'in Norveçli Martin Odegaard'ın yanı sıra Mink Peeters, Asensio ve Mastour gibi genç oyuncuların transferlerinin ardından gelmesi kafalarda soru işareti bıraktı. Ancak FIFA'nın bu yazısının normal bir prosedür olduğuna dikkati çeken AS gazetesi, kuruma bağlı tüm kulüplere aynı mektubun yollandığını vurguladı.

FIFA Disiplin Kurulu, geçtiğimiz yıl Barcelona Kulübü'ne uluslararası 18 yaş altındaki oyuncuların transferlerinde kayıt ve tesciliyle ilgili kuralları ihlal ettiği gerekçesiyle 2 transfer dönemi transfer yasağı getirmişti. İspanyol kulübü bu karara itiraz etse de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), itiraz başvurusunu reddetmişti. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)

'Real Madrid'de olmak rüya gibi'