FIFA'nın gündemi de Mandela tişörtleri

FIFA'nın gündemi de Mandela tişörtleri
FIFA'nın gündemi de Mandela tişörtleri
FIFA, Galatasaraylı Drogba ve Eboue'nin hayatını kaybeden eski Güney Afrika Devlet Başkanı Mandela anısına giydiği tişörtleri gündemine taşıdı.

ANKARA (AA) - Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA) internet sitesinde yer alan haberde, Didier Drogba ve Emmanuel Eboue'nin, Nelson Mandela anısına Elazığ spor maçında giydiği tişörtlerde yer alan mesajlar nedeniyle 'ceza aldığı' iddia edilerek, okuyuculardan bu durum hakkında yorum yazması istendi. Haberde, en iyi yorumların, haftalık 'FIFA Weekly' dergisinin gelecek sayısında yayınlanacağı belirtildi.

Eboue'den TFF'ye: Pişman değilim


Drogba, Spor Toto Süper Lig'in 14. haftasında Galatasaray 'ın Elazığspor ile yaptığı maçta, 69. dakikada oyundan alınırken formasını çıkarıp, üzerinde 'Thank you Madiba' (Teşekkürler Madiba) yazılı tişörtüyle sahadan ayrılmış, ilk yarının bitiminde formasını çıkaran Eboue'nin tişörtünde ise 'Rest in Peace Nelson Mandela' (Huzur içinde yat Nelson Mandela) mesajı yer almıştı.

Futbolcular, bu mesajlar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmişti.

Galatasaray Mandela krizinde TFF'ye sert çıktı