FIFA'ya Denizli şikayeti

FIFA'ya Denizli şikayeti
FIFA'ya Denizli şikayeti
İran'ın Persepolis takımı, alacaklarını tahsil edemediğini öne sürdüğü eski teknik direktörü Mustafa Denizli'yi FIFA'ya şikayet etmeye hazırlanıyor.

Ekber KARABAĞ / TAHRAN (DHA) - Persepolis Kulübü'nün Hukuk İşlerinden Sorumlu Danışmanı Mustafa Şükri, Mustafa Denizli'nin borcunu ödemek için ek süre istediğini ancak bunun kulüp yönetimi tarafından kabul görmeyeceğini söyledi.

İran 'ın yarı resmi Fars ajansına konuşan Şükri, konula ilgili hem FIFA ve hem Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde girişimde bulunacaklarını belirterek, "Denizli ile yaptığımız son görüşmede bize olan borcunu ödemek için alacaklı olduğu eski takımından kendisine ödeme yapılmasını beklediğini ifade etti. İki aylık ek süre talebinde bulundu, fakat kendisini bugüne kadar yeterince idare ettik. Bir an önce borcunu kapatmasını istedik. Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu'na iletilmesi için İran Futbol Federasyonu'na bir mektup sunduk. Ayrıca FIFA'ya göndermek için de bir şikayet dilekçesi hazırladık. Denizli'nin bahaneleri kabul edilemez" açıklamasında bulundu.

Deneyimli teknik adam, 2011 yılında Persepolis ile 1,5 yıllık anlaşma imzalamasına rağmen geçen yılın Haziran ayında ailevi nedenlerini gerekçe göstererek anlaşma süresi dolmadan takımdan ayrılmıştı.